“СтопКор” дізнався у поліції Миколаївщини деталі справи щодо рейдерства землі у Врадіївці

Постраждалі від захоплення земельних ділянок у Врадіївці на Миколаївщині мають написати заяви про злочин та надати слідству усі відповідні документи. Після цього правоохоронці зможуть взятись за розслідування фактів рейдерства землі у районі. Про це активістам «Стоп корупції» повідомив начальник Врадіївського відділку поліції.

«Ми запитали у головного правоохоронця, чому попри кримінальне провадження по самоуправству щодо діяльності Ханагяна на чужих земельних ділянках та ухвали суду про те, щоб повернути ці паї власникам, Ханагян все ще не віддав земельні ділянки людям? Начальник відповів, що постраждалі повинні написати заяви та надати всі відповідні документи щодо даної справи слідчому. І у «розумний термін» будуть ці питання розглянуті. Тобто у Врадіївському відділку поліції за ситуацією стежать, але до Ханагяна ніякого відношення не мають.

Люди дуже обурені, не можуть терпіти такого свавілля. Вони вважають, що і прокуратура і поліція – всі під Ханагяном.

Рейдерство з боку Ханагяна почалось ще 4 тому, люди постійно ходять до суду, але ніяк не можуть вирішити цю ситуацію. Бо Доброжанівська сільська рада не може нічого вдіяти, поліція ніби щось робить, але теж незрозуміло, що саме, землевпорядники взагалі не залучались до того, коли розмежовувались паї. А з сільської ради не можуть залучити землевпорядників, бо це не їх землі.

Також люди кажуть, що всі адвокати у районі працюють на Ханагяна.

А також навіть з ухвалою суду трактористи бояться заходити на поля і щось робити.

За нашими даними, 15 кримінальних проваджень щодо цієї справи слідчий закрив однією постановою.

Наразі ж Ханагян та ПП ВКП «Каро», за словами місцевих жителів, контролюють близько 4500 га на території Доброжанівської територіальної громади», – розповіла журналістка «СтопКору» Дарина Ткачук.

Додамо, що активісти «Стоп корупції» виїхали із перевіркою до Врадіївки Миколаївської області через махінації із землею. Про підробку договорів на земельні ділянки, оформлення документів на «мертві душі» та незаконне привласнення паїв представники проекту дізнались від місцевих жителів.

«У с. Новомиколаївське два паї незаконно обробляє ПП ВКП «Каро» (поле знаходиться на відстані 15 км біля Полтавської траси). По одному паю є рішення апеляційного суду, яке набрало чинності про недійсність договору оренди. Сусідня ділянка ще не має рішення суду, але є докази, взяті в судовому засіданні про незаконну реєстрацію Ханагяном Юрієм Карапетовичем паспортом 2003 року, який він втратив ще в 2016 та отримав 29.11.2016 року новий на ім’я Ханагян Юра Карапетович (без законної зміни імені – довідка із РАЦСу).

На підтвердження є відповідь Врадіївської РДА про дані обставини, яка надійшла на виконання ухвали суду. Власники земельних ділянок заходять того дня для знищення посівів, проведених незаконно. Думаю, що буде конфлікт, такий, як був минулого року – блокування трактора та перевищення своїх повноважень охоронниками ПП ВКП «Каро».

По даних земельних ділянках відкрите кримінальне провадження по самовільному захопленню землі, яке два рази закривалось постановою слідчого Золотарьової Т.М. Остання постанова була про закриття 13 подібних епізодів», – про це з місця подій повідомляють активісти «Стоп корупції».

Коментарі