“СтопКор” дізнався про схему рейдерського захоплення землі на Київщині

Команда "Стоп корупції" завітала до Вищого Спеціалізованого суду України, де розглядалась справа щодо земельної ділянки  47 га сільськогосподарського призначення в Згурівському районі. Фермер, який обробляв вказану ділянку кілька років, раптом дізнався, що ділянку передали новому власнику.

"Сьогодні фермери потерпають від рейдерства. Річ у тім, що до 2013 року земельні ділянки не реєструвалися в державному кадастрі, а був закритий реєстр земель. А з 2013-го, коли був створений Державний земельний Кадастр, співробітникам земельних відділів потрібно було перенести відомості з державного реєстру земель до державного земельного кадастру. Утім часто ці дані не вносились. А, отже, такі ділянки могли отримати нові номери та бути передані новим власникам. І такі ситуації трапляються чи не щодня", – пояснює ситуацію Голова Асоціації фермерів Київщини Олександр Чубук.

Два десятки фермерів приїхали до суду підтримати свого колегу, який вже в касаційній інстанції доводить право на землю, яку в нього відібрали. Через  зловживання службовим становищем працівників земельного відділу ділянку фермера Олександра Явона Держгеокадастр передав іншому  власнику – Станіславу Кошелю. Проти співробітників земельного відділу вже розслідується кримінальне провадження за цим фактом.

"Кошель – працівник СП ТОВ "Нива Переяславщини" – підприємства, яке підконтрольне відомому латифундисту і рейдеру Олександру Мостіпану, – розповідає представник фермера Андрій Явон. – Через підставних осіб вони так забирають землі".

Згурівський районний суд визнав право нового власника – Кошеля – за ділянкою. "Суддя Хижний, який виносив рішення – відома постать в районі. Через його неправомірні ухвали проти нього порушено кримінальне провадження. Утім він продовжує очолювати районний суд", – розповідають мешканці Згурівщини.

Апеляційний суд Київщини, навпаки, повернув ділянку попередньому власнику – Явону. Кошель подав скаргу до касаційної інстанції.

"Головуючий суддя Дмитро Луспеник перед початком засідання зачитав всі організації, які присутні на засіданні. Поряд з ГО "Стоп Корупції" він озвучив заявку про присутність учасників АТО. Утім замість бійців АТО в залі були представники Асоціації фермерів. Хто подав заявку про присутність АТОвців, і чому їх не було, так і лишилось таємницею", – розповідає журналістка Наталія Полинкова.

Вищий Спеціалізований суд, заслухавши сторони процесу, ухвалив рішення повернути справу на повторний розгляд до апеляційного суду. Підставою для такого рішення стала формальність – відсутність номера статті, на яку посилався апеляційний суд у своєму рішенні.

Отже, фермери судитимуться за ділянку й далі. А поки новий власник, який виставив охорону, користується спірною ділянкою на власний розсуд. Команда "СтопКору" продовжує стежити за цією ситуацією, а також проводити моніторинг подібних випадків на Київщині.

 

Інші новини

Коментарі