“СтопКор” дізнався про хід розслідування у справі про незаконне будівництво у Голосієві

Прокуратура міста Києва перенаправила звернення "Стоп корупції" щодо фактів незаконного будівництва по вулиці Козацькій, 55 у Голосіївському районі до прокуратури району. Про це представників проекту повідомили у правоохоронному відомстві.

Додамо, компанія, яка з порушенням містобудівельних норм проводить незаконні будівельні роботи по вулиці Козацькій, 55 у Голосіївському районі Києва, отримала штраф за нелегальний паркан від районної адміністрації. Сума грошового стягнення – 2 тисячі гривень. Про це активістам "Стоп корупції" повідомила заступниця голови Голосіївської РДА Олена Єріна.

"Окрім того, ми дізнались, що інспектори з адміністрації виїздили на місце проведення будівництва і склали два протоколи, один – за незаконно встановлений паркан, другий – за порушення у документах на будівництво. Обидва документи передали в архітектурно-будівельний контроль для подальшої перевірки. Від РДА забудовник отримав протокол зі штрафом на 2 тисячі гривень за незаконну огорожу навколо будівельного майданчика", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" звернулись до ДАБІ через порушення містобудівних норм під час зведення багатоповерхівки по вулиці Козацькій у Голосіївському районі Києва. В інспекції зареєстрували заяву представників проекту. Деталі справи нагадали правозахисники "Стоп корупції".

"У ході здійснення моніторингу містобудівної діяльності та перевірки наявності у дозвільних документів у поле зору наших активістів потрапило будівництво багатоквартирного житлового будинку в межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287, з порушенням норм чинного законодавства.

Роботи, за наявною інформацією, на об’єкті виконуються постійно, у тому числі в нічний час та у вихідні дні, із використанням гучного будівельного інструмента та механізмів.

Біля об'єкта постійно брудно, не проводяться заходи із прибирання прилеглої території.

При цьому, жодної інформації про хід будівництва на об’єкті не розміщено, в тому числі відсутній інформаційний стенд із даними замовника, підрядника, проектувальника, реквізитами дозвільних документів.

Невідомо, чи здійснюється авторський та технічний нагляд за ходом будівельних робіт.

Виникають питання й про проектну документацію щодо об’єкта, в тому числі розділів про опалення, його пожежну безпеку та шляхи евакуації, санітарну безпечність об’єкта, його вплив на навколишнє середовище, а також про наявність необхідної містобудівної документації для його спорудження, у тому числі містобудівних умов та обмежень.

За візуальним спостереженням – не дотримуються вимог ДБН, інших обов’язкових норм і правил.

Відповідно до пункту 4 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 13 квітня 2011 р. № 466, підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт до органу державного архітектурно-будівельного контролю, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень;

реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання підготовчих робіт у разі винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

Відповідно до п.5 вказаного порядку, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт;

реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів I-III категорії складності;

видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об’єктів IV і V категорії складності.

Водночас, у розділі "Реєстр дозвільних документів" сайту Державної архітектурно – будівельної інспекції України (http://www.dabi.gov.ua) жодних відомостей про наявність виданих для виконання робіт за даною адресою декларацій про початок виконання будівельних робіт або дозволів на виконання будівельних робіт, так само як і декларації про готовність об’єкта до експлуатації  чи відповідного сертифікату наші активісти знайти не змогли", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Відповідно, обґрунтовано можна вважати про виконання робіт за зазначеною вище адресою без оформлення дозвільних документів, сам об’єкт – самовільним будівництвом, додали стопкорівці.

Активісти "Стоп корупції" просять керівництво ДАБІ вжити заходів щодо перевірки дотримання в ході будівництва житлового будинку межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287 вимог містобудівного законодавства України, в тому числі наявність необхідної для виконання робіт та/або введення в експлуатацію дозвільної документації та у випадку виявлення порушень – вжити заходів щодо припинення самовільного виконання будівельних робіт чи можливої експлуатації самовільно побудованого об’єкта та притягнути винних осіб до відповідальності.

 

Інші новини

Коментарі