«Стоп Корупції» | ВИПУСК №9

08.10.2015 10:46

В ефір вийшов дев'ятий випуск програми журналістських розслідувань "СтопКор".

Наші журналісти з'ясували, що над Ржищевом нависла екологічна небезпека. Один з кандидатів на посаду мера виношує плани про будівництво в місті сміттєсортувального заводу. Розмови про полігон почалися торік — тоді шведська компанія зацікавилася проектом, а німецькі інвестори ладні були виділити кошти на будівництво.

Однак громадськість виступила проти таких намірів. За технічними характеристиками завод мав би переробляти 50 тонн сміття на добу. А в місті таких об'ємів немає. Щоб окупити рентабельність, сміття планували звозити із сусідніх сіл. Місцеві забили на сполох і плани відклали. Проте нині екології міста знову загрожує небезпека.

Кандидат у мери міста Дмитро Бабич подумує перетворити Ржищів на сміттєсортувальний завод. Досвід такої діяльності в нього є — раніше керував компанією з утилізації мастильних відходів. Журналісти прагнули поспілкуватися з Бабичем та довідатися про його бізнес-плани.

Однак часу для медійників він не знайшов — напружено готується до виборів. Утім, ми цього так не залишимо і все дізнаємося. Нові біди для Ходосівки. Наші журналісти через два тижні після виходу викривального сюжету домоглися закриття незаконного видобутку піску. Однак, коли заглибилися в проблему і поспілкувалися з експертами, дізналися, що ділянку не лише спустошували, а й готували і рівняли під будівництво котеджного містечка.

Журналісти продовжать розбиратися в цій справі і дізнаються, хто і як міг відвести піщані землі під забудову. У нашій анімаційній рубриці "Схематично" автори проекту показали, як забудовники у злочинній змові з представниками влади та місцевими депутатами отримують дозволи на будівництво висоток у непередбачених для цього місцях. До головних героїв — родини Потерпіленків — звернувся будівельний шахрай.

Він намагався викупити землю, а далі через корупційні домовленості вибивав собі дозвіл на зведення багатоповерхівки. Як пустити "наліво" землі резерву добре знають у Княжичах — там роздали сто гектарів під будівництво маєтків.

Голова села Ольга Касьян на всі запитання журналістів лише знизувала плечима. Мовляв, усе відбувалося законно. Для багатіїв земля в селі є, а от для багатодітних родин — катма. Намагання журналістів проекту познайомитися зі щасливими власниками дефіцитної землі виявилися марними.

А спроба розгледіти володіння, що розмістилися на чотирьох гектарах, закінчилася обстрілом нашої техніки. Сьогодні ця справа набирає нових обертів. Під час продовження зйомок у Княжичах власник одного з будинків штовхнув і облаяв журналістку Лілію Ткачук.

Цією справою вже займаються правоохоронці, за статею 171 Кримінального кодексу України(перешкоджання професійній діяльності журналіста)- відкрили кримінальне провадження.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X