«Стоп Корупції» | ВИПУСК №8

В ефір вийшов уже восьмий випуск програми журналістських розслідувань "СтопКор".

Цього разу ми вивели на чисту воду сільського голову Саливонок (Васильківський район). Володимир Басилкевич монополізував владу, депутати сільради в нього як маріонетки, які приймають рішення за вказівкою керманича.

У селі без відома людей землю і власність сільського виробничого кооперативу передали у власність ТОВ "Астра-Агро". При цьому пайщики так і не отримали своїх грошей. За два роки селянам заборгували понад мільйон гривень.

А потім майно на загальну суму три мільйони гривень взагалі відійшло до рук друга сільського голови. Не має за людей Басилкевич і учасників АТО — для виділення їм наділів у селі бракує землі, натомість ділянки отримують багатії. Охочим отримати землю достатньо сплатити благодійний внесок.

У селі процвітає ціла династія Басилкевичів. Дружина голови — директор місцевої школи, його батько працює сторожем у навчальному закладі, а син Басилкевича разом із дружиною відкрив у місті сім аптек, одна з них — прямісінько в будівлі сільради.
> Ми лише "вскрили" цей корупційний гнійник і не зведемо очей із сільського голови-монополіста.

Потрібно ще довідатися, кому і за яким принципом у селі виділяють землю, чому надурили пайщиків кооперативу і чому в селі так вільно почуваються родичі та друзі Басилкевича.

Також наші журналісти знайшли незаконне сміттєзвалище у Вишгороді. Місцеві роками потерпають від смороду. Відходи — як комунальні, так і побутові — звозять на територію лісництва. Тонни сміття вивалюють КамАЗами. Вишгородські активісти неодноразово зверталися зі скаргами до місцевої влади.

Люди тиснуть на те, що в місцевому бюджеті є кошти, передбачені на утилізацію. Лише поточного року на цей напрям у казні Вишгорода закладено двадцять один мільйон гривень, ще два — від населення. Наші журналісти зацікавилися, куди ж ідуть ці кошти, до чиїх кишень. Однак домогтися відповіді від чиновника, який опікується питаннями комунальної сфери, не вдалося. Олександр Ростовцев у всьому звинувачує самих людей, мовляв, вони самі забруднюють ліс, а на комунальників наговорюють.

Не є доказом для посадовця і фото вантажівок, які тоннами вивозять сміття в ліс. Людям уже не сила боротися на місцевому рівні — вони склали петицію на сайті Президента, аби питання роздільного збору сміття впорядкували на загальнодержавному рівні.
У рубриці "СХАМАТИЧНО" ведучий розповів про нові перипетії в житті родини Потерпіленків. Голова сім'ї постраждав від наїзду маршрутки, а коли зажадав компенсації від водія, з'ясувалося, що такого перевізника на маршруті офіційно немає. Маршрутка-привид працює з мовчазної згоди транспортної інспекції і не сплачує транспортних податків, які мали б іти на ремонт українських автошляхів.
А наша журналістка Альона Логвінова на маршруті Біла Церква — Київ виявила нелегальних перевізників. Вони курсують між містами без дозволів та документів. Ми вирахували, що за один день перевізники на цьому маршруті заробляють понад сто шістдесят тисяч гривень, а на місяць це виходить майже десять мільйонів. За ці гроші можна відремонтувати десять кілометрів дороги.

Крім того, ми не лише порахували тіньові прибутки маршрутників, а й спробували прилаштувати на маршрут нашого знайомого водія. У Білій Церкві йому повідомили, що це задоволення не з дешевих і може коштувати кілька тисяч доларів.

Інші новини

Коментарі