«Стоп Корупції» | ВИПУСК №21

Команда "СтопКору" зібрала найрезонансніші та наяскравіші розслідування за півроку існування телепроекту в одному випуску.

Журналісти показали, як викрили підпільний гральний заклад у Переяславі-Хмельницькому. Оаза азарту процвітала в центрі міста, а "кришував" заклад колишній правоохоронець. Журналісти знайшли таємного агента, який працював під прикриттям, втерся у довіру власників закладу та став клієнтом-завсідником. Під час його чергового візиту знімальна група "СтопКору" пройшла слідом за агентом до зали гральних автоматів, піймала на гарячому гравців та адміністратора. А згодом натрапила на слід правоохоронця, який кришував роботу закладу. Це розслідування стало справжнім бойовим хрещенням для журналіста та автора цього матеріалу Олександра Мамая.

Пригадали журналісти і як розклали на деталі цілу схему роботи нелегальних обмінників у столиці. Валютні кіоски працюють без ліцензії та дозволу, але мають впливовий дах. Щоб дізнатися всю правду про роботу міняйл, журналістка Наталя Мальцева вдалася до експерименту і працювала під прикриттям. Авторка встановила свій валютний кіоск та просочилася в нетрі чорного бізнесу. Правоохоронці та інспектори з благоустрою заплющують очі на роботу нелегалів. Обіцянки місцевої влади демонтувати незаконні МАФи зостаються лише популістськими обіцянками: кіоски стоять намертво і щодня прокручують операції на тисячі доларів.

Ще одна налагоджена роками корупційна схема розкрадання - цього разу на деревині. "СтопКор" показав, як на межі з Чорнобильською зоною нищать дерева та домігся від правоохоронців відкриття кримінального провадження за цим фактом. Журналістка Віка Носач напала на слід підприємців, які під виглядом санітарного вирубування знищують і вивозять із лісосмуги поблизу з Дитятками сотні кубів деревини. Сировину щодня скидають у вантажівки та споряджають вагонами до Малина, що на Житомирщині. Уже там за дерева третього сорту, ціна яким до 330 гривень за куб, правлять по вісімсот як за першосортний товар. Лісники мотивують повальне вирубування тим, що дерева «нездорові». Загалом, у процесі самого вирубування фігурує кілька структур, але замикається все на одній – агролісі, який і дає, так би мовити, добро на рубання, або інакше кажучи лісорубний квиток – це дає право лісничому без огляду ні на що підняти сокиру на дерево – навіть якщо поруч зона відчуження. Така схема з незаконним вирубуванням дерев процвітає по всій Україні. Зловмисники почувають себе безкарними, оскільки до цих справ правоохоронці не беруться. Але команда "СтопКору" домоглася відкриття чи не єдиного кримінального провадження за статтею 246 Кримінального кодексу.

Коментарі