«Стоп Корупції» | ВИПУСК №19

Свіжий випуск програми журналістських розслідувань "СтопКор" уже в ефірі.

Цього разу журналісти проекту довідалися, чого народній депутатці Ірині Сусловій коштувала боротьба з корупцією. У її квартирі невідомі влаштували розгардіяш та вкрали цінні речі. Ірина Суслова живе у Ворзелі, місті, яке у підпорядкуванні скандальної Ірпінської міської ради. Цей пристоличний регіон давно славиться своїми корупційними схемами та численними махінаціями із землею. Сама Ірина Суслова постійно воювала із цими схемами, намагалася протистояти незаконним забудовам та крадіжкам лісу.
Лише за свою каденцію у парламенті Ірина написала понад шістдесят депутатських запитів і понад дві тисячі звернень. За її ініціативи порушено зо тридцять кримінальних правопорушень, серед яких розслідування корупційних схем, до яких причетний колишній ректор Національного університету Державної податкової служби України – Петро Мельник.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом крадіжки. Утім, не викоремлюють цього випадку, бо останнім часом у районі була ціла серія квартирних пограбувань.
Проте журналісти "СтопКору" докопалися, що грабунок у квартирі найімовірніше пов'язаний саме з антикорупційною діяльністю. Сама політик припускає, що справді, її принциповість та непоступливість муляє злочинцям, які наживаються на корупційних оборудках. Тому не виключає, що була не просто крадіжка, а залякування з боку зловмисників.

Окрім того, у цьому випуску журналісти повернулися до старого розслідування про незаконний паркан на березі моря в Нових Петрівцях і вирішили перевірити, чи демонтували нелегальну огорожу. Журналісти проекту зо два місяці тому зробили резонансне розслідування і на всю країну оголосили імена захопників берегової зони і довели, що огорожа встановлена всупереч усім законам України.
Такий собі маловідомий сірий кардинал Костянтин Тинькевич дістав гектар землі у Нових Петрівцях. Саме його називають близьким другом головного фінансиста так званої "сім'ї" Сергія Курченка. Отож колишній поплічник режиму Януковича дістав наділ на березі моря, натомість місцевих жителів обділили і залишили без вільного доступу до води. Люди скаржилися до місцевої влади, зверталися до прокуратури – все марно. Журналісти з'ясували, що раніше землі належали лісництву, згодом їх віддали у відання сільради, а там ними розпорядилися на власний розсуд.
Утім навіть після розголосу паркан стоїть як вкопаний. Сільська влада прикидається сліпою та німою, мовляв, оборудку повернули за часів попередників, а перевірки органів контролю ситуації не змінили.
Утім «Стоп корупції» просто так не позбутися. Правозахисники та журналісти проекту залишили на незаконному паркані фірмові наліпки як нагадування про те, що корупції не сховати.

Журналісти "СтопКору" продовжили розслідування теми назаконного видобутку піску і розкопали шокуючі дані. Наш колега Олександр Мамай після виходу сюжету про копачів надр у Ходосівці домігся закриття об'єкту та опломбування техніки. Однак пісчаний бізнес збиткував не довго-і згодом попри порушення закону та приїзд правоохоронців відновив роботу. Знімальна група "СтопКору" довідалась, чому копачі почуваються так спокійно.

У цьому ж випуску журналісти "СтопКору" викрили незаконну схему вирубування лісу на межі з Чорнобильською зоною та домоглися від правоохоронців відкриття кримінального провадження за цим фактом. Журналістка Віка Носач напала на слід підприємців, які під виглядом санітарного вирубування знищують і вивозять із лісосмуги поблизу з Дитяками сотні кубів деревини. Сировину щодня скидають у вантажівки та споряджають вагонами до Малина, що на Житомирщині. Уже там за дерева третього сорту, ціна яким до 330 гривень за куб, правлять по вісімсот як за першосортний товар.
Лісники мотивують повальне вирубування тим, що дерева «нездорові». Загалом, у процесі самого вирубування фігурує кілька структур, але замикається все на одній – агролісі, який і дає, так би мовити, добро на рубання, або інакше кажучи лісорубний квиток – це дає право лісничому без огляду ні на що підняти сокиру на дерево – навіть якщо поруч зона відчуження.
Така схема з незаконним вирубуванням дерев процвітає по всій Україні. Зловмисники почувають себе безкарними, оскільки до цих справ правоохоронці не беруться. Але команда "СтопКору" домоглася відкриття чи не єдиного кримінального провадження за статтею 246 Кримінального кодексу.

В анімаційній рубриці "Схематично" автори показали, як корупціонери в управлінні освіти наживаються на шкільному харчуванні. У школі, де навчаються діти Потерпіленка-старшого, виросли ціни на асортимент їдальні і дітворі стало бракувати кишенькових коштів на обіди. Родина з'ясувала причину подорожчання - в управлінні освіти оголосили конкурс на найкращого постачальника продуктів. На тендері змахлювали, достойних кандидатів із конкурентними цінами забракували, а перемогу віддали фірмі брата депутата місцевої ради. Той за їжу для школярів дер втидорога. Утім, родина Потерпіленків викрила шахраїв і повернула до навчального закладу попереднього постачальника.

Коментарі