«Стоп Корупції» | ВИПУСК №17

В ефір вийшов новий випуск програми журналістських розслідувань "СтопКор"!

Цього разу журналісти проекту викрили скандальне знищення дерев на Переяславщині. Там під виглядом санітарного вирубування під сокиру пустили понад двісті здорових беріз.

Лісосмуга захищала поля від вітру та підтоплень. За попередніми висновками експертів, природі завдано збитків на суму в понад півмільйона гривень. Районна влада відхрещується, мовляв, не знали, що у них за спиною вирубували здорові дерева і кивають на підприємство "Київлісозахист".

Утім від самовільного вирубування відхрестилися і запевнили, такі операції відбуваються лише за погодження із місцевою владою. За попереднім задумом, сухі берези мали б іти на дрова для воїнів АТО та пенсіонерів.

Крім того, до процесу вирубування залучили місцеве підприємство, яким керує боєць АТО. Фірма мала лише допомогти, утім аж ніяк не відала про цілі вирубування. Представники ветеранів АТО тим часом обурені, що влада їх використовує для прикриття свого недбальства. Тепер уже правоохоронцям залишається з'ясувати, хто і за чиєю командою пустив під бензопилу лісосмугу.

До слова, берези використовують у комерційних цілях - для виготовлення вагонки, коштовного паркету та будівництва саун.

У Нових Петрівцях журналісти викрили кричущий факт захоплення землі на березі Київського моря. Такий собі маловідомий сірий кардинал Костянтин Тинькевич дістав там гектар землі. Саме його називають близьким другом головного фінансиста так званої "сім'ї" Сергія Курченка.

Отож, колишній поплічник режиму Януковича одержав наділ на березі моря, натомість місцевих жителів обділили і залишили без вільного доступу до води. Люди скаржилися до місцевої влади, зверталися до прокуратури – все марно.

Журналісти з'ясували, що раніше землі належали лісництву, згодом їх віддали у відання сільради, а там ними розпорядилися на власний розсуд. У сільраді відповідальність із себе знімають, мовляв, усі ці оборудки провернули за часів їхніх попередників ще 2004 року.

Журналіст проекту Артем Лагутенко вирішив перевірити, як просувається розслідування справи про побиття його колеги Лілії Ткачук. На дівчину під час зйомок у Княжичах накинувся місцевий житель Дмитро Іванов.

З часу інциденту минуло майже два місяці, а віз і нині там - правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 171 - перешкоджання професійній діяльності журналіста. Проте далі справа не пішла, нападникові навіть не оголосили про підозру, а нашу колегу Лілію Ткачук не перевели у статус потерпілої. Коли Артем Лагутенко поцікавився у МВС, у чому заминка, йому плутано відповіли, мовляв, збирають усі необхідні докази, а цей процес довготривалий.

А в прокуратурі, куди журналіст пішов разом із Лілею, не змогли навіть назвати прізвище слідчого, який веде справу. Артем також встиг поспілкуватися з дружиною самого Дмитра Іванова, за її версією, наша колега Лілія Ткачук сама спровокувала чоловіка на фізичну розправу.

Лише за останній рік в Україні сталось п'ятдесят два випадки нападів на журналістів. З них до суду дійшли одиниці, твердять в Інституті масової інформації. Перша справа за статтею "перешкоджання професійній діяльності журналістів" потрапила на розгляд Феміди 2012 року. Позивачем тоді був кореспондент телеканалу Інтер, а нині координатор проекту "Стоп корупції" Роман Бочкала.

Під час зйомок сюжету знімальну групу закидали камінням та облили мастилом, а самого Романа зіштовхнули зі сходів. Утім журналістові вдалося домогтися покарання для нападника і моральної компенсації.

Коментарі