«Стоп Корупції» | ВИПУСК №15

Цього разу журналісти проекту викрили схему роботи нелегальних обмінників у столиці. Валютні кіоски працюють без ліцензії та дозволу, але мають впливовий дах.

Щоб дізнатися всю правду про роботу міняйл, журналістка проекту Наталя Мальцева вдалася до експерименту і працювала під прикриттям.

Авторка встановила свій валютний кіоск та просочилася в нетрі чорного бізнесу. Правоохоронці та інспектори з благоустрою заплющують очі на роботу нелегалів. Обіцянки місцевої влади демонтувати незаконні МАФи зостаються лише популістськими обіцянками: кіоски стоять намертво і щодня прокручують операції на тисячі доларів.

У Требухові меншість вирішує все.

У сільраді відбирають землю у бідних селян і, приписуючи голоси під рішеннями, віддають наділи багатіям. Через оборудки сільрада відібрала у місцевих жителів з півтори тисячі земельних ділянок. Люди живуть у постійному страху. Місцеві вже ловили сільраду на махінаціях.

Торік дізналися, що тодішній секретар сільради дописувала голоси під рішеннями органу. Землю без згоди і відома людей передавали іншим особам і це попри те, що люди мають державні акти на землю і вона в їхньому постійному користуванні. Нинішній голова Віталій Куць лише розводить руками, мовляв, справа рук попередників. А представники колишньої влади пустилися навтьоки.

А сам екс-голова села Володимир Васильєв спершу погодився на спілкування з журналістами, а потім зник. У Коцюбинському паралізована робота місцевої влади. Депутати влаштовують провокації і блокують початок діяльності органу.

Голова сільради Ольга Матюшина пояснює таку блокаду бажанням депутатів прикрити свої гріхи і брудні махінації.

В анімаційній рубриці "Схематично" автори на прикладі родини Потерпіленків показали, як фірму спочатку штучно збанкрутувати, а потім нагріти руки на цьому злочинні.

Коментарі