«Стоп Корупції» | ВИПУСК №13

В ефір вийшов свіжий випуск програми журналістських розслідувань "СтопКор". Цього разу журналісти відшукали у селі Мотижин дорогу, ремонт якої сільській раді обійшовся у мільйон гривень. Хоча вона завдовжки лише 600 метрів, а саме покриття на ладан дихає.

Місцеві жителі хочуть знати, куди пішли кошти, які виділили на асфальт. Проклала брак приватна фірма Самсан05, обрала виконавця сільський голова Ольга Сухенко. У Макарівському дорожньому управлінні, яке проклало не одну дорогу, дивуються: останнім часом сільські і районні ради обирають замість їхніх послуг - приватні фірми. Які не дотримують технології укладання покриття.

Місцеві жителі ініціювали проведення незалежної експертизи, за оцінками фахівців, вартість дороги у Мотижині завищена у 9 разів. Журналісти проекту під виглядом замовників намагалися домовитися з фірмою-виконавцем, проте директор під різними приводами уникав зустрічі, а за місцем реєстрації компанії немає.

У Вишневому на території фабрики "Київ" триває боротьба за роботу поліграфії "Тріада-принт". На територію фабрики намагалися увірватися тридцятеро тітушків і забрати обладнання фірми. "Тріада-принт" орендує площі на заводі понад 7 років, 2008-го закупила обладнання на понад 6 мільйонів євро. Устаткування взяли в кредит, а потім почався корпоративний конфлікт: власників троє, вони сплатили 70 відсотків кредитної заборгованості, а через погашення решти - пересварилися. Тим часом компанія, якій завинили, найняла тітушків, а двоє директорів - охоронну фірму. Конфлікт намагаються перевести у мирне і правове русло, утім поки що триває протистояння.

В анімаційній рубриці "Схематично" автори проекту показали, як приватні фірми наживаються на послугах з вивезення та утилізації сміття. Багатостраждальній родині Потерпіленків не втямки, чому послуги за відходи дорожчі навіть за самі продукти. До слова, у цивілізованому світі показник вироблення людиною відходів відповідає якості життя, в Україні ж цифри штучно завищують, а різницю фірми-посередники кладуть в кишені.

А у сюжеті журналісти "СтопКору" розкрили багаторічну сміттєву аферу на Київщині. Щоб наочно показати всю правду про особливості сміттєвого бізнесу, Наталя Мальцева вдалася до експериментів і двічі завезла на територію смітника заборонений вантаж. Директор товариства лише зробив вигляд, що не в курсі, що відбувається на об'єкті. Приватні полігони самостійно встановлюють тарифи на утилізацію, а з ними ростуть цифри у платіжках за комірне. Ба більше: через такі махінації штучно підіймають важливий показник - норму накопичення твердих побутових відходів на людину на рік.

Лише торік жителі в одному з міст Київщини виклали 20 мільйонів гривень за послуги ЖЕКів, хоча фактично сміття вивезли лише на 14 мільйонів. Така кричуща ситуація склалася через тотальний контроль сміттєвого бізнесу з боку приватних осіб. Схожа ситуація і в інших містах області.

Коментарі