Столтенберг прокоментував кібератаку на Україну

Хакерська атака невідомим досі вірусом, здійснена на глобальну комп'ютерну мережу України, показує, наскільки НАТО потрібно зосередитися на підтримці цієї країни-парнера. Альянс допоможе Україні захиститися від подібного в майбутньому. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу.

Новину повідомляє "Преса України".

"Ми бачили нові глобальні кібератаки в травні й в останні дні, це лише підтверджує необхідність активізації зусиль в сфері кібероборони, включаючи активізацію роботи з партнерами", – сказав він.

"НАТО допомагає Україні, з цією метою було створено трастовий фонд з кібербезпеки. Атака, яку ми бачили, значно підвищує важливість підтримки України. Ми продовжимо це робити й це важлива частина нашої співпраці", – додав він.

Тим часом в Кабміні заявили, що кібератаку зупинили та зараз працюють над відновленням втрачених та пошкоджених даних.

Нагадаємо, у вівторок стало відомо про атаки вірусу під назвою Petya.A на мережі українських банків та великих компаній.

Головними цілями нового вірусу стали Україна та Росія. Але вірус також зафіксований в Польщі, Італії, Великобританії, Литві, Німеччині, Франції та США.

За фактом потужної кібератаки відкрито кримінальне провадження за статтею "несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів) і комп'ютерних мереж".

Служба безпеки України опублікувала інформацію про те, як працює вірус і як від нього вберегтися.

Коментарі