Столичний ресторан “Галерний” запідозрили у незаконному споживанні електроенергії

Активісти "Стоп корупції" звернулись до керівництва державного енергоконтролю через незаконне споживання електроенергії рестораном "Галерний" на столичному Корчуватому. За даними представників проекту, заклад незаконно споживає електроресурси у заводу "Радар".

Подробиці повідомив журналіст Сергій Медяник.

"Ми розкрили цілу низку порушень в роботі власників закладу. По-перше, земельна ділянка, на якій розміщений ресторан, захоплена незаконно, шляхом рейдерства, по-друге, "Галерний" підключений до системи електропостачання заводу "Радар", який щороку отримує від держави електроресурсів на суму у 70 тисяч гривень. Про ці факти зловживання ми повідомили керівництво держенергоконтролю", – розповів Сергій Медяник.
Згодом активісти проекту навідались до розважального комплексу.

"У дверях нас зустрів невідомий чоловік, який відмовився представитись. Сипав нецензурною лайкою та образами, звинувачував нас у продажності та заангажованості", – розповіли борці з корупцією.
Нагадаємо, "СтопКор" зафіксував порушення Водного та Земельного кодексів у діяльності керівництва ресторану "Галерний" у Голосіївському районі столиці.

"За документами в куточку споживача, заклад отримав ліцензію на використання одного касового апарату, на ділі працюють дві каси. Окрім того, ми виявили цілу серію кричущих порушень у роботі ресторану. "Галерний" в порушення Водного кодексу розміщений на береговій смузі, ба більше, ресторатори захопили не лише берег, а й залізли у воду.
Ми викликали на місце правоохоронців і попросили розібратись у ситуації. До копів вийшов чоловік, який назвався власником, проте жодних документів, які б могли це підтвердити, не пред'явив, а патрульні зі свого боку навіть не стали встановлювати його особу", – нагадав журналіст "СтопКору" Сергій Медяник.

За даними журналістів, ділянка, на якій розміщений ресторан, за Генпланом від 2002 року входить до зони зелених насаджень загального користування і частково дійсно попадає у межі берегової захисної смуги. Але у Департаменті архітектури КМДА навіть не бачили проектної документації від комплексу "Галера" і не давали дозволів на його розміщення.

У ДАБІ повідомили, що замовником будівництва по вулиці Набережно-Корчуватській, 35 виступив такий собі Андрій Кальченко. Саме він подавав декларацію на початок робіт і на запуск в експлуатацію. Право власності на ресторан у Галерній заплаві оформлено на ТОВ "РК Галера". У Департаменті земельних ресурсів КМДА навіть зареєстрований землевідвід "на експлуатацію та обслуговування об'єктів рекреаційного значення", – додали активісти.

"Земля, на якій бізнесмени звели ресторан, перебуває у комунальній власності та передбачена для організації та проведення фізкультурно-спортивних заходів. У поліції нам зізнались, що перебувають у патовій ситуації, мовляв, зловмисники уже встигли за поширеною в Україні схемою узаконити нелегальне будівництво. Для цього спритники підкупили суддю", – нагадали про обставини справи активісти "Стоп корупції".

Коментарі