Столичні схили: хто відповідальний за небезпеку Кловського узвозу?

У Києві візьмуться за впорядкування зсувонебезпечного Кловського яру у Печерському районі. Загрозливу ситуацію, що склалася на ділянці, обговорили на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА під головуванням заступника мера.

«Ситуація там є контрольованою, але якщо її не моніторити, не проводити укріплювальні роботи, то вона може бути критичною», - зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Про зсувонебезпечність схилу раніше неодноразово попереджали фахівці. Висновки експертів невтішні: наявна підпірна стінка не забезпечує належного захисту житлових будинків. Інакше кажучи, вони можуть просто сповзти вниз разом з масивом ґрунту, як це вже сталося два роки тому.

«Упав гараж, тріскалися будинки, мешканці неодноразово зверталися до міської ради. Зроблено нічого не було», - зазначає місцева мешканка Ніна Кирилова, - «На сьогоднішній нараді нібито є балансоутримувач, який має відповідати за безпеку будинку і цього схилу. Він має бути укріпленим. І цю роботу має робити балансоутримувач».

«Або місто спеціально нас руйнує, або воно заробляє за рахунок цих будівництв. Тобто нас знищують», - додає ще одна місцева жителька Юлія Діденко.

Однією з причин зсувів на Кловському стали ерозійні ґрунти, що підмивалися водою, оскільки не працювала дощова каналізація. І тепер місто зобов’язує усіх землекористувачів розв’язати цю проблему.

Детальніше про проблему – у відеосюжеті Альони Середи:

Коментарі