Стежили, били, тримали у заручниках: нові деталі нападу на журналістів у Лідіївці (відео)

«Переслідування, провокації, погрози і 8 годин поспіль у заручниках. Так «привітно» сьогодні мене і мою знімальну групу зустріли співробітники філії ДП «Лідіївське» ТОВ СП «Нібулон». Усі їхні дії координував і давав вказівки директор філії Шейко Дмитро. Про усі деталі події напишу завтра. А зараз пишу заяву в поліцію. Другу за день» - повідомила на своій сторінці у Фейсбуці Христина Кришиха 12 вересня після опівночі.

Згодом журналістка отримала змогу викласти у мережу відео, які вдалось зберегти знімальній групі попри те, що нападники намагались відібрати в них телефони та камеру. На цих відео уся хронологія того жахіття, яке сталося з журналістами під час зйомок сюжету.

Отже, почалось усе з того, що журналісти отримали інформацію про критичну ситуацію з розпаюванням землі у Миколаївській області – мова йде про тисячі гектарів. Проте одразу ж по прибуттю на місце – у селище Лідіївка, за знімальною групою розпочалось стеження. Далі – більше. Керівник «ДП «Лідієвське» ТОВ СП «НІБУЛОН» Дмитро Шейко напав на журналістку Христину Кришиху. А після виклику поліції та складання заяви про перешкоджання професійній діяльності журналіста, автівки знімальної групи та провоохоронців піддались нападу з боку невідомих агресивно налаштованих осіб. Обережно! Ненормативна лексика

Півдня у полоні: подоробиці нападу на журналістів «СтопКору»

ПІВДНЯ У ПОЛОНІ: ПОДРОБИЦІ НАПАДУ НА ЖУРНАЛІСТІВ "СТОПКОРУ" (ОБЕРЕЖНО! НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА)Переслідування, провокації, погрози і 8 годин поспіль у заручниках – звичайна зйомка звичайного сюжету перетворилась на бойовик.Нагадаємо, в рамках проведення журналістського розслідування, маючи при собі усі необхідні документи, знімальна група прибула до селища Лідіївка Миколаївської області. Від самого початку зйомок за знімальною групою розпочалось стеження – де б не з’явились журналісти, за ними неодмінно слідував білий мікроавтобус. Остаточно ситуація вийшла з-під контролю, коли журналіст Христина Кришиха розпочала спілкування з очільником філії ДП «Лідіївське» паном Шейко. У якийсь момент він почав поводитись вкрай агресивно та напав на дівчину. Далі події розгортались стрімко – на місце прибув перший наряд правоохоронців і Христина склала заяву про перешкоджання професійній діяльності. Невдовзі після цього, автомобілі знімальної групи та поліції виявилися заблокованими та піддались атаці з боку вкрай агресивних осіб. В результаті цього нападу постраждав оператор Олександр Полодюк – в нього намагались відібрати камеру та телефон. На місце події прибув другий наряд поліції, проте й він виявився у пастці. Вирватись з полону журналістам та правоохоронцям вдалося тільки через 8 годин. «Переслідування, провокації, погрози і 8 годин поспіль у заручниках. Так «привітно» сьогодні мене і мою знімальну групу зустріли співробітники філії ДП «Лідіївське» ТОВ СП «Нібулон». Усі їхні дії координував і давав вказівки директор філії Шейко Дмитро. Про усі деталі події напишу завтра. А зараз пишу заяву в поліцію. Другу за день» - повідомила Христина Кришиха вже після опівночі.Нападники, які вчинили проти журналістів цей акт агресії, наразі встановлюються та ідентифікуються. За статтею 171 Кримінального кодексу України їм «світить» покарання у вигляді обмеження волі строком до 5 років.

Posted by Стоп корупції on Kolmapäev, 12. september 2018

В результаті цього нападу постраждав оператор Олександр Полодюк – в нього силою намагались відібрати камеру та телефон – а знімальна група провела у полоні понад 8 годин.

Posted by Христина Кришиха on Teisipäev, 11. september 2018

Колектив «СтопКору» підтримує колег та наголошує на неприпустимості перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Впевнені, що усі особи, причетні до нападу на нашу знімальну групу, будуть встановлені та покарані.

Наголошуємо, що діяльність ЗМІ є дуже важливою в нашій державі адже дає можливість правдиво висвітлювати суспільно значимі питання, а це є необхідною ознакою існування демократичного суспільства.

Коментарі