Стало відомо, які мами не отримають “бебі бокси” для своїх малюків

У Мінсоцполітики заявили, що обіцяні "бебі бокси" отримають не всі українські матері. Стало відомо, хто не отримає допомогу від держави у вигляді одягу та гігієнічних наборів на суму 5 тисяч гривень. 

Новину передає "Преса України".

Оксана Сулима, керівник експертної групи директорату соціальних послуг Мінсоцполітики, попередила, що "бебі бокси", якими держава обіцяла забезпечити абсолютно всіх породіль, дістануться не всім. Як відомо, "пакунок малюка", у який входять речі першої потреби, такі як памперси, серветки, шкарпетки та інше, в Україні почали видавати тим сім'ям, у яких поповнення відбулось починаючи з 1 вересня поточного року.

Однак виключенням стануть матері, які народжують вдома. Вони на "бебі бокс" із заявленим товаром на 5 тисяч гривень розраховувати не можуть. Крім того, матері, які народжують у пологовому будинку, але відмовляються від дитини, "бебі бокс" також не отримають. Однак держава про таку дитину продовжує піклуватись. У всіх інших випадках "пакунки малюка" можна безперешкодно отримати. Зокрема, у приватних пологових будинках.

"Передбачено, що під час виписки з пологового будинку мама з дитиною отримують пакунок малюка. Вони розписуються лише в акті, тому що вони одразу перевіряють вміст – що є і чого немає. Якщо все нормально, жінка розписується в цьому акті та йде доглядати за своєю дитиною. Якщо в пологовому будинку не буде цього пакунка, то його забезпечує орган соціального захисту, але в цьому випадку мама напише заяву", – нагадала Сулима.

До слова, якщо жінка народжує двох або більше дітей, то вона отримає "бебі бокс" для кожної дитини.

Як повідомлялось раніше, у Мережі забракували "пакунок маляти". За словами власників такого подарунка від держави, його вміст не можна оцінити в 5 тисяч гривень.

Коментарі