Стало відомо, як вірус Коксакі після курортів Туреччини може поширитися в Україні

Заразитися можна, купаючись у водоймах, куди потрапляють стічні води.

Відсутність чистої питної води, погана каналізація, потрапляння стічних вод у водойми, нехтування правилами гігієни – все це сприяє поширенню вірусу Коксакі. Про це розповів завідувач клініко-діагностичної лабораторії інфекційної лікарні Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського Олександр Карловський, відповідаючи на питання УНН про вірус Коксакі, який з'явився на турецьких курортах.

Вірус Коксакі – ентеровірус, а всі ентеровіруси є "хворобою брудних рук".

"Вірус Коксакі поширюється досить швидко фекально-водним механізмом передачі, дуже швидко. Цей ентеровірус в теплу пору року добре зберігається в навколишньому середовищі. Його носіями є люди, поширюється він фекально-оральним шляхом, але додатково може поширюватися через дихальні секрети", – сказав О.Карловський.

За його словами, швидкість поширення і небезпека зараження залежать від стійкості організму.

"Якщо ми говоримо про літніх людей і про дітей – їм він набагато небезпечніший. Смертність не велика, але все залежить від ослаблення організму. Якщо він супроводжується якимись іншими хворобами - можемо мати летальний результат. Вірус супроводжується температурою, висипаннями на тілі. Лікується він часом. Специфічної терапії немає, якщо маємо зневоднення організму – компенсують водою", – розповів фахівець.

За словами А.Карловського, є загроза поширення вірусу і на українських курортах.

"Поширення вірусу залежить від соціально-побутових умов. На наших українських курортах не так багато готелів з нормальною каналізацією і питною водою. У Радянському Союзі ця хвороба була поширена – коли у нас замість нормальних каналізацій стояли туалети, а недалеко – збір води", – пояснив він.

Нагадаємо, останні кілька тижнів українці, які відпочивають у Туреччині, активно діляться інформацією про поширення вірусу Коксакі, що супроводжується сильним жаром і висипаннями на тілі. В основному хворіють діти, які купалися в басейнах.

Коментарі