Стало відомо, як учні початкових класів здобуватимуть знання у наступному році

Вже у 2018 році учні початкових класів здобуватимуть знання по-новому. Їх не "травмуватимуть" оцінками, даватимуть легші завдання та водитимуть у кіно. За словами експертів, нововведення варто перенести й у старшу школу.

Новину передає "Преса України".

Впродовж 2017 року у 100 українських школах провели експериментальне навчання першокласників за новою програмою. Вже з вересня 2018 року в рамках затвердженого Кабміну нового державного стандарту початкової освіти всі учні перших класів вчитимуться по-новому.

Нова програма передбачає розвиток талантів дитини. Тому акцент буде робитися не на заучуванні навчального матеріалу. Наразі існує 9 напрямків, які передбачені першокласникам – математичний, технологічний, інформативний, фізкультурний, мовно-літературний, соціальний, здоров'язберігаючий, суспільно-історичний, а також напрямки природознавства та мистецтва.

Мама учениці Діани з Вінниці, яка вже пройшла навчання за новою програмою, поділилася враженнями з приводу нововведення. За її словами, навчання проходило в легкій формі. Так, з учнями багато гралися, проводили екскурсії та влаштовували походи у кіно. Крім того, домашні завдання були не складними.

Експерт Українського інституту майбутнього Микола Скиба додав, що новий підхід до навчання йому подобається. Він також уточнив, що у 1 та 2 класах діти проходитимуть адаптаційно-ігровий період. Скиба особливо наголосив, що у перших класах учнів не оцінюватимуть балами.

"Він (стандарт) вводить революційну для українських шкіл позицію: зміна видів діяльності. У документі прописано, що у дітей має бути 8 локацій, де повинні проходити заняття, учні повинні мати можливість працювати групами, самостійно, в русі. Все це передбачає нове освітнє середовище. Ігрова діяльність визнається частиною навчального процесу, ліквідуються оцінки. І педагогів готують по-новому, з залученням фахівців з емоційного інтелекту", – розповів експерт.

При цьому українські школярі вже з першого року перебування у школі вчитимуть не лише англійську, а й німецьку мову. За словами Скиби, він сподівається, що реформа торкнеться й старшої школи.

"Виходить, що в початковій школі дитина дуже весело навчається, а потім 5 клас – і повертається в патогенну систему, орієнтовану на оцінки, так звану успішність. А там далі й ЗНО на горизонті....Це потрібно міняти, і прямо зараз", – додав він.

Додамо, всіх першокласників України забезпечать ігровими наборами LEGO.

Коментарі