Стало відомо, скільки іноземців воює на боці бойовиків “Л/ДНР”

Генпрокуратура України нарахувала на Донбасі за чотири роки війни понад 50 іноземців, що воюють на боці проросійських бойовиків з "Л/ДНР". 

Про це у ГПУ повідомили на запит DW, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що більшість з них - італійці, але також французи, іспанці, серби, фіни, чехи й навіть один громадянин США.

Як повідомляв раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, їхній вичерпний список Київ передав "в інституції Міжнародного кримінального суду".

"Іншим же державам він закинув відсутність "масових процесів" проти найманців серед своїх громадян і пообіцяв "доводити світовій спільноті і відповідним установам, що не тільки у нас є якісь проблеми, які треба вирішувати", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що у Генпрокуратурі України повідомили, що особи загалом 54 іноземних найманців там встановили в рамках розслідування щодо розв'язання російською владою агресивної війни проти України.

"Ці дані Київ хоче використати, аби довести факт ведення Росією війни і фінансування тероризму на міжнародній арені", - заявили у ГПУ.

Зазначається, що в офісі прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі коментувати повідомлення Матіоса не стали, пославшись на припис конфіденційності обробки комунікації з зовнішнім світом, закріплений у Римському статуті.

Коментарі