Стало відомо, про що домовились у Берліні Меркель і Путін

20.08.2018 14:59

Питання можливої зустрічі чотирьох країн (ФРН, Франції, Туреччини та Росії) стосовно Сирії було одним із тих, що стояли на порядку денному суботніх переговорів канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна. 

Це підтвердив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт на брифінгу в понеділок у Берліні, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Це насправді було темою переговорів з Путіним у Мезебергу. Було прийняте рішення підготуватися до такої можливої зустрічі. Але назвати терміни такої зустрічі я не можу", – сказав Зайберт.

"Наступним кроком є підготовка зустрічі зовнішньополітичних радників та експертів", – уточнив Зайберт.

Він також зазначив, що реальну відповідальність за досягнення політичного завершення цього конфлікту й проведення політичної трансформації в країні несуть ООН та її спецуповноважений Штефан де Містура. Є два визнаних формати – Астанинський і так звана "мала група", в якій задіяні Німеччина, Франція, Великобританія, США, Йорданія, Саудівська Аравія. Обидва вони при цьому тісно співпрацюють з де Містурою і намагаються просунути процес, яким він керує.

Що ж до пропозиції російського лідера Німеччині взяти участь у відновленні відбитих в опозиції урядовими військами районів, то "для федерального уряду зараз зовсім не час займатися цими питаннями".

У даний час, підкреслив Зайберт, коли спостерігається відновлення бойових дій, посилився ризик цієї гуманітарної катастрофи в Ідлібі, треба домагатися світу, політичного вирішення конфлікту.

Коментарі