Стало відомо, чим очищують воду в окупованих районах Донбасу

Дмитро Тимчук розповів, чому жителі Макіївки масово почали скаржитися на озноб та болі в животі. Як виявилось, окупанти не мають достатньо хлору для очищення питної води. В результаті кількість людей з симптомами отруєння збільшується.

Новину передає "Преса України".

Вчора, 3 жовтня, координатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук нагадав про нещодавнє отруєння людей у Макіївці, де тимчасово орудують російські найманці. За його словами, кількість людей, які потрапили у лікарню через неякісну питну воду, зросла до щонайменше 100 осіб.

Про це депутат ВРУ написав на своїй сторінці у соцмережі.

"До інфекційних відділень лікарень Донецька і Макіївки було госпіталізовано не менше 100 людей, у яких діагностована кишкова інфекція. Стан постраждалих оцінюється як середньої тяжкості", – додав він.

Також стало відомо, що причиною отруєння стала недостатня дезінфекція води. За словами Тимчука, у відповідних службах спостерігається нестача хлору. В результаті дезінфекція води проводилась частково із застосуванням марганцю.

Нагадаємо, 27 вересня стало відомо, що в окупованій російськими найманцями Макіївці щонайменше 39 людей потрапили до лікарні. Серед них було 2 дітей. За попередніми даними, люди з симптомами отруєння почали звертатись за допомогою до медиків ще 25 вересня. Ситуацію коментував представник уповноваженої ВРУ з прав людини на Донбасі Павло Лисянський.

"Про проблеми з системою дезінфекції було відомо комунальному підприємству Вода Донбасу, яке контролює незаконне збройне формування "ДНР". Напередодні вони навіть рекомендували перед вживанням води кип'ятити її 5-7 хвилин. Але це не допомогло", – заявляв він.

Коментарі