“Спритність рук” – слідчі зі Слов’янська загубили матеріали справи по нападу на активіста

19.12.2018 15:14

Слідчі Слов’янського відділу поліції Донецької області "загубили" матеріали справи по нападу на активіста ГО "Еко-Родина" Віктора Діброва. Про це повідомив журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко, якому зателефонував слідчий Дмитро Гаврик. З цієї телефонної розмови стало зрозуміло, що обставини нападу на активіста, який відбувся ще у серпні(!), почали з’ясовувати тільки зараз.

Нагадаємо, 16 серпня під час спільного рейду активістів ГО "Еко-Родина" і журналістів "СтопКору" на Віктора Діброва було скоєно напад лісорубами-нелегалами.

Тоді ж у свідків та потерпілого взяли покази. Знімальна група також надала вихідні матеріали із записом наїзду і самих нападників. Проте у грудні виявилося, що усі ці матеріали... зникли. Журналістові вдалося записати розмову зі слідчим.

Потерпілий Віктор Дібров також підтверджує, що слідчі дії розпочалися тільки у грудні: "Меня впервые вызвали 4 декабря и в тот день признали по моему заявлению потерпевшим. Следователь – милая девочка с пандочками на ноготках. Когда взял материалы производства, увидел, что нет ваших пояснений, данных тогда, нет приобщенных материалов и пояснений злодеев, только того, который меня сбивал, если я не ошибаюсь, и то не факт. Видео соответственно тоже нет, она впервые услышала о том, что был сюжет на 5 канале, что я являюсь журналистом и главой общественной организации. Что интересно, меня до сих пор не вызывали, чтобы сообщить о переквалификации».

До речі, вже за кілька днів після наїзду на Віктора Діброва знов напали – цього разу в масках. Хулігани чатували на активіста біля житла його матері й сильно його побили.

"Чесно кажучи, мене взагалі не дивує зникнення матеріалів. Я не маю жодних ілюзій щодо цього слідства. Впевнений на сто відсотків, що нападників не буде покарано. Адже нашим розслідуванням було встановлено зв’язок нападників із народним депутатом Олегом Недавою. Якого місцеві активісти та бізнесмени знають як "смотрящого" над Донецькою областю.

При цьому керівники прокуратури та поліції Слов’янського району ходять в гості до нардепа, коли він відвідує регіон. Є навіть фотодокази, що ці особи були на відкритті його приймальні в Слов’янську. Певно, раділи за свого шефа" – коментує ситуацію журналіст Артем Лагутенко.

Коментарі