Справу керівника ДП “Путивльський агролісгосп”, якого на корупції викрив “СтопКор”, передали до суду

Справу керівника ДП "Путивльський агролісгосп", якого підозрюють у зловживанні службовим становищем через незаконну реалізацію дуба та використання у власних цілях техніки та пилорами підприємства, уже передали на розгляд суду. Про це активістів "СтопКору" повідомили у прокуратурі Сумщини під час виїзду на місце. 

"Ми навідались до прокуратури Сумщини і дізнались, що справу скандального лісівника уже передали до суду. Наразі вона на стадії допиту свідків. Окрім того, ми побували на самому підприємстві та поспілкувались із виконувачем обов'язків керівника ДП "Путивльський агролісгосп" Іспєвим, який подякував нам за нашу антикорупційну діяльність, які пішла на користь лісгоспу та усього регіону. На підприємстві полагодили пилораму, ремонтують техніку, справи йдуть на краще", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Роман Литвин.

Нагадаємо, раніше після розслідування "СтопКору" та звернення представників проекту у прокуратурі Сумської області зареєстрували кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України щодо діяльності керівника ДП "Путивльський агролісгосп" Андрія Вороніна.

"Окрім керівництва ДП "Путивльський агроліс" у вчиненні кримінального правопорушення підозрюють головного лісничого підприємства Подшивайлова. 22 лютого йому оголосили про підозру за ч. 2 ст. 364 та ст. 246 КК України", – зазначили у правоохоронному відомстві.

Нагадаємо, після розслідування журналістів "Стоп корупції" та візиту на Сумщину команди представників проекту з різних регіонів України одіозного керівника ДП "Путивльський агролісгосп" Андрія Вороніна відсторонили від виконання службових обов'язків.

Окрім того, ухвалено рішення про створення базі "Сумиоблагроліс" спеціальної комісії, яка розслідуватиме протиправну діяльність директора ДП "Путивльський агролісгосп" Андрія Вороніна. До складу комісії входить представник "Стоп корупції".

Додамо, раніше активісти "Стоп корупції" на чолі з заступником голови правління громадської організації Богданом Хмельницьким та координатором проекту Романом Бочкалою вимагали від керівника прокуратури Сумської області та очільника Сумського агролісогосподарського підприємства "Сумиоблагроліс" відставки директора ДП "Путивльський агролісгосп" Андрія Вороніна. Представники проекту наполягали на звільненні Вороніна через незаконну вирубку цінних порід дерев у регіоні та зловживання службовим становищем.

Нагадаємо,  до того прокурор Сумської області Матвійчук після звернення "СтопКору" взяв під особистий контроль розслідування справи про масштабну вирубку деревини цінних порід у регіоні.

"Після зустрічі з керівництвом ГО "Стоп корупції", які виклали численні факти масового знищення ділової деревини в області, прокурор Сумщини Матвійчук узяв розслідування справи під особистий контроль та зобов'язався звернутись з цього приводу в СБУ. Йдеться не лише про нелегальну вирубку, а й підривну антидержавну діяльність керівника місцевого ДП "Путивльський агролісгосп" Андрія Вороніна, який, за нашими даними, вирізає дерева уздовж лінії держкордону, нагадують активісти проекту.

Додамо, "СтопКор" розкрив схему масштабної вирубки лісу на Сумщині.

Так, у Путивлі на Сумщині, за даними журналістів, вирубали 47 вікових дубів уздовж дороги на загальну суму у 400 тисяч гривень. Дерева цінної породи знищили нібито через те, що вони загрожували неіснуючому газопроводу.

Коментарі