Справа століття чи гучна піар-акція – чому більшість податківців-корупціонерів досі на волі?

Чим закінчилося гучне затримання податківців? Та чому дехто з фігурантів тієї операції наразі комфортно почуває себе на волі? З моменту проведення резонансної спецоперації минуло вже півтора роки, тож журналісти «Стоп Корупції» вирішили поцікавитися долею посадовців, які фігурували у справі.

Ось відповідь генеральної прокуратури: «Повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 57 особам, в тому числі 50 податківцям. На теперішній час стосовно 30 підозрюваних досудове розслідування закінчено. З них дві особи за результатами судового розгляду отримали обвинувальні вироки. Стосовно однієї особи провадження закрито внаслідок її смерті, ще 27 підозрюваним та 54 адвокатам 14.03.2018 надано доступ до матеріалів кримінального провадження».

Отже, відтоді винесли лише два вироки. А решта гучно затриманих – і досі на волі.

«То було не кримінальне провадження», - вважає виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дарина Каленюк, - «То була гучна піар-акція генерального прокурора у партнерстві з керівником військової прокуратури Матіосом. Гучне затримання, гвинтокрили, літаки - мільярдні збитки».

«Дуже часто реальну боротьбу з корупцією підмішують політичним піаром», - погоджується з пані Дариною голова громадської ради при НАЗК, політолог Віктор Таран, – «І от через це у нас виникають потім ситуації, коли начальників державної служби з надзвичайних ситуацій арештовуємо на Кабміні, а потім вони через рік виходять, поновлюються на роботі, і навіть вимагають компенсацію за вимушений прогул».
Не дуже відрізнялася і ситуація щодо гучно затриманих податківців. За перебігом подій стежте з матеріалу «Стоп Корупції»:

Коментарі