Справа про позбавлення бізнесмена Коболєва українського громадянства ставить під сумнів європейський вибір України

Факт позбавлення бізнесмена В'ячеслава Коболєва українського громадянства ставить під загрозу засади демократії та свободи громадян в Україні.

Окрім того, процедура скасування громадянства ставить під сумнів європейський вектор розвитку України. Таких висновників дійшли експерти, які проаналізували усі складові у гучній справі. Фахівці упевнені, що це дуже небезпечний прецедент, який потребує особистого втручання президента Порошенка як Гаранта Конституції.

"Вячеслав Коболєв, який виступає ключовим свідком у гучній міжнародній справі про вкрадений мільярд з держбюджету Молдови. став жертвою протистояння двох олігархічних груп", зазначають експерти. За їхніми даними, у ході конфлікту еліт у країні відсторонили прем'єр-міністра Володимира Філата. А за владу бореться потужний молдавський олігарх, віце-спікер парламенту та лідер Комуністичної партії Влад Плахотнюк.

За інформацією очільниці МЗС Молдови Наталії Герман, бізнесмена фінансує російська влада. Після демаршу Філата позиції і вплив комуністичної партії посилились. Саме ж затримання Коболєва співпало з його намірами надати відкрите інтерв'ю молдавським журналістам у справі про зникнення мільярду з держскарбниці країни.

За даними медійників, Коболєв хотів розповісти про персональну причетність Плахотнюка до цієї скандальної оборудки. Однак саме після запрошення журналістів в Україну, Коболєва раптово арештували та ізолювали. За словами очевидців, під час затримання до Коболєва застосовували фізичну силу, хоча він не чинив жодного спротиву. Порушення процедури затримання, однобоке висвітлення ситуації у ЗМІ, наштовхує експертів на політичне замовлення у цій справі та розправу з невигідним для молдавських можновладців свідком.

За даними джерел у прокуратурі, надшвидке затримання Коболєва пов'язане з особистою зацікавленістю української владної еліти, яка бізнес інтересами пов'язана з Плахотнюком, у цьому питанні. За даними свідків, формальним приводом для цього стала відсутність заяви громадянина за формою №1 про видачу паспорта. Такі заяви від кожного українця перебувають у сфері відповідальності ДМС. У ГПУ не зважили на той факт, що паспорт був виданий після розвалу СРСР.

За ним Коболєв отримав ідентифікаційний код та закордонний паспорт. У ГПУ та СБУ вважають документ фальшивкою саме через відсутність цієї заяви. Хоча, обурюються журналісти, за цим принципом можна оскаржити громадянство будь-кого з українців, і в Нагадаємо, Коболєв виступає ключовим фігурнатом надважливої антикорупційної справи для Молодови. Розкриття оборудки про зникнення мільярда державних коштів може підірвати авторитет багатьох молдавських політиків, серед яких і олігарх Плахотнюк.

Масштаб відмитих коштів та резонансність привернула до справи увагу ФБР. Додамо, що свого часу Коболєв придбав у Плахотнюка перспективне підприємство. Останній, зрозумівши, що активи проданої компанї зростають надшвидкими темпами, вирішив рейдерським шляхом повернути власність. Для цього бізнесмен натравив на людей з оточення Коболєва криміналітет. Через Європейські суди Коболєв вгамував бізнес-опонента. На знак примирення сторони підписали меморандум.

Коментарі