«Спокій» – ні мертвим, ні живим: кияни потерпають від сусідства з приватним моргом

Одним з найпоширеніших бізнесів в Україні на сьогодні є надання ритуальних послуг. Лише за офіційними даними, близько трьох тисяч компаній обслуговує населення. Та й не дивно, адже це максимально стабільна та прибуткова сфера діяльності. Та навіть у цьому бізнесі існують свої підводні течії, які для одних приносять чималий заробіток, а іншим несуть небезпеку.

Журналіст «СтопКору» Марія Гураль дослідила специфіку роботи ритуальних домів та на конкретному прикладі показує, чим вони можуть загрожувати населенню.

Місто Київ, Голосіївський район. Це гаражний кооператив, тут розташовані школа-інтернат та житлові будинки. На перший погляд – нічого особливого. Проте саме сюди, просто по сусідству з живими, щоденно привозять тіла мертвих.

Впродовж 4-х років розміщений тут ритуальний дім «Спокій» пропонував населенню повний комплекс послуг. Від продажу похоронної атрибутики до – увага! – зберігання тіла померлого: від доби до декількох тижнів.

«Не знаю, що там, але сморід йде звідти пристойний, ніби там є каналізація, звідки неприємний запах, тобто, всі відчувають – і діти, тут у нас школа інтернат є, скаржаться всі», - розповідають місцеві мешканці.

З часом таке сусідство місцевим стало не до вподоби. Тож вони почали відстоювати власні права, заручившись підтримкою правоохоронних органів та активістів.

Подробиці «загробного» бізнесу – у відеорепортажі Марії Гураль:

https://www.youtube.com/watch?v=IxMTmB_TrIg

Коментарі