Парцхаладзе оприлюднив список виявлених у столичному регіоні чиновників-корупціонерів

levПерший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе презентував розгорнутий план боротьби з корупцією в дозвільних та погоджувальних інстанціях Київської області та озвучив імена місцевих державних чиновників, викритих у можливих злочинних зловживаннях.

«Неможливо перемогти корупцію в усій країні, поки з нею не розібралися в кожному регіоні, області, місті, селі. Потрібно починати«знизу». Ми вирішили провести експеримент і просто порівняли прізвища місцевих чиновників дозвільних органів і власників фірм, до яких ці чиновники відправляють так званих потенційних клієнтів. Результати нас вразили. Ніхто навіть не думає ховатися. «Тезок» – десятки. Навіть за скромними підрахунками щорічний тіньовий оборот у цій сфері становить 200 млн гривень», – сказав Лев Парцхаладзе на відкритій дискусійній панелі «СТОП Корупції в Київській області –від слів до дій» 16 квітня.

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк у свою чергу зазначив, що Київська область сьогодні є чи не єдиним регіоном в державі, де проблемою корупції займаються системно. «Не можна вірити, що чиновники, які звикли жити по-старому, завтра зміняться... Тому ми прийняли рішення: необхідно замінити абсолютно всіх керівників колишнього Держкомзему, а також всіх територіальних керівників– обласних, районних і міських», – заявив він. За його словами, відбір на вакансії буде проводитися шляхом відкритого та прозорого конкурсу.

Лев Парцхаладзе повідомив, що в рамках проекту «СТОП Корупції в Київській області» створено Антикорупційний штаб, до якого увійшли представники громадських організацій. Цей штаб займатиметься кожною конкретною скаргою, що надходить від людей, і буде контролювати, щоб у підсумку всі справи були доведені до бажаного результату. А невеликий слідчий комітет з юристів-волонтерів, на думку Парцхаладзе, сьогодні працює найчастіше краще від силових органів. Усі виявлені у розслідувані волонтерами факти зловживань будуть обов'язково передаватися правоохоронцям.

 

Корупційні зв'язки (можливі)

(дані з відкритих джерел, станом на 10.04.2015):

[table id=2 /]

ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ EXCEL

Коментарі