Спільно з WikiInvestigation “Стоп Корупції” відкриває нову епоху розслідувальної журналістики прямої дії

У вівторок, 16 жовтня, в центральному офісі “Стоп Корупції” відбулась зустріч із представниками розслідувального проекту WikiInvestigation.

В рамках зустрічі сторони домовились про співпрацю в майбутньому. Зокрема, представники дружньої організації поділились матеріалами двох розслідувань, які вони розробили. Надалі вони будуть використані для зйомок сюжетів за цими темами журналістами “СтопКору”.

Також організації планують спільними зусиллями зайнятись вирішенням питань загальнодержавного характеру. Зокрема, базуючись на результатах розслідувань, будуть створені методичні документи та рекомендації для Верховної Ради України щодо внесення змін до законодавства держави.

Унікальна модель співпраці “Стоп Корупції” з проектом ФІР (Фонд іновацій та розвитку) від WikiInvestigation ґрунтуватиметься на досвіді міжнародного журналістського проекту OCCRP із Transparency International. У їхньому випадку – перші розслідують та публікують, а другі – займаються адвокацією законодавчих змін.

Власне суть проекту ФІР полягає у використанні “колективного мислення” для антикорупційних рослідувань. Наразі ми будемо першими, хто запровадить та продемонструє використання інноваційної системи у контексті розслідувальної журналістики України.

Коментарі