Спецвипуск “СтопКору” про всю правду в роботі лісової галузі країни уже в ефірі

Варварська вирубка дерев та тотальне знищення лісу у Карпатах. «СтопКор» показав, хто знищує лісову галузь України.

Лише за останній рік зафіксували понад 7,5 тисяч незаконних рубок. Цифра вражає. Збиток, завданий державі, оцінюють у сотні мільйонів гривень. Журналісти розказали, що таке міжнародна сертифікація деревини FSC чи дієва вона в Україні. А також презентували результати аудиту підприємств лісової галузі.

Знімальна група провела власну перевірку та виявила низку порушень в роботі одного з лісових господарств в Івано-Франківській області. Разом із журналістами на виїздах працював експерт у галузі.

Комісія з аудиту, до складу якої входила журналістка «СтопКору» Лілія Ткачук, виявила порушення стандартів, передбачених вимогами сертифікату FSC у роботі ДП «Вигодський лісгосп». Ідеться про недотримання правил техніки безпеки,  порушення екологічних норм та недотримання правил господарювання в лісі.

Після рейду «СтопКору» та спільного аудиту у ДП почались звільнення, догани, а керівництво отримало термін на усунення виявлених порушень.

Окрім того, у спецвипуск журналісти покажуть факти незаконної вирубки у лісовому господарстві в Олевську на Житомирщині. За даними місцевого осередку проекту, на територію підприємства ПП «Грабовський» систематично звозять незаконно вирубану ділову деревину з території місцевого лісового господарства. Вирубка, за даними «СтопКору», відбувається з відома керівництва лісгоспу.

У рубриці «Стоп корупції» в дії» автори покажуть, як активісти проекту в оригінальний спосіб привітали  Днем лісу керівництво Держлісагентства України.

Коментарі