Субсидії для олігархів
Маєток з видом на Батьківщину-мати та престижні автівки у власності - ще не привід відмовлятись від субсидії. Як з'ясувалось, на соціальних виплатах наживаються … бізнесмени і олігархи!
Цього року з держбюджету на соцвиплати виділили майже 350 мільярдів гривень. З них - на субсидії - 40 мільярдів. Завдяки ревізії у міністерстві фінансів вдалося викрити масштабні махінації у 15-ти областях України.
Цього року з держбюджету на соцвиплати виділили майже 360 мільярдів гривень. З них - на субсидії - 40 мільярдів. Завдяки ревізії у міністерстві фінансів вдалося викрити масштабні махінації у 15-ти областях України.
Щомісяця державу обкрадали на 750 мільйонів гривень.
Для прикладу, на ці гроші можна було б:
1
Утеплити фасади 30 тис. квартир
2
Зробити капітальні ремонти 1,5 тис. шкіл
3
Замінити окна в 7,5 тис. шкіл
На Печерских холмах такие дома стоят 2,5 – 3 миллиона и цена может идти в сторону увеличения, может и к 4 и к 5 миллионам быть.

Дома не для среднего класса, дома для VIP, для элиты
.
Андрій Філін
фахівець з оцінювання нерухомості
Типові отримувачі субсидій
У нас одержувачі субсидії купують земельні ділянки по 3 мільйони гривень, транспортні засоби по 1,5 мільйони одноразовим платежем. Хутряні вироби купують на 160 тисяч, навіть одна людина умудрилася розрахуватися закордоном карткою в казино на суму понад 50 тисяч гривень.
Андрій Рязанцев
Голова департаменту фінансів соціальних програм
Махінації з субсидіями можливі завдяки тому, що і призначають субсидію, і перевіряють її легітимність - одні й ті самі структури - районні управління соціального захисту. В самих управліннях не бачать нічого дивного у тому, що субсидію людина отримує на палац в елітному районі.
Це не відповідальність працівників управління, це відповідальність самої людини.
— Ольга Мозгова, Голова Управління праці та соціального захисту населення
Ще одна причина того, що схема успішно діє - відсутність єдиного реєстру.
Працівники підрозділу мають контролювати сам цей підрозділ і його керівництво. Відповідно, дуже низький відсоток виявлення порушень на сьогоднішній день фіксується цими соціальними інспекторами. Ніхто за це не несе відповідальності.
Андрій Рязанцев
Начальник управління верифікації та моніторингу виплат Мінфіну
В Україні і досі немає єдиної баз тих, хто отримує субсидії. І до початку перевірки міністерством фінансів ці списки ніким, окрім райуправлінь не перевірялись!
Мова йде про те, з чого користуються всі ці злочинці. Вони користуються з того, що бази даних різних органів державної влади не об'єднані між собою. Якщо об'єднати ці бази даних, то звичайно, що фахівці веріфікатори зможуть побачити всі ці дірки
Валерій Пекар
Співзасновник громадянської платформи "Нова Країна"
Чому міністерство соціальної політики не поспішає створити єдиний реєстр?
В нас сьогодні нема коштів для створення інформаційного середовища... такого єдиного інформаційного середовища. Дайте нам грошей, будь ласка.


Віталій Мущинін, Заступник Міністра соціальної політики
Але це - неправда.
10 років тому на створення єдиної бази отримувачів соцвиплат Світовий банк вже видав кредит Україні на майже 100 мільйонів доларів. 2014-го Міністерство соцполітики домовилося про новий кредит - тепер на 300 мільйонів доларів.

Однак, єдиного реєстру і досі немає. Більше того, замміністра запевняє, що для програми їм не вистачає зовсім трошки.

"За 151 постановою нам мало бути виділено 200 тисяч на створення програмного забезпечення до цього часу ми кошти не отримали!"
Віталій Мущинін, Заступник Міністра соціальної політики
Мільярди гривень, призначених на субсидії, осідають в регіональних газових компаніях.
Облгази - це посередники між українцями і держкомпанією "Нафтогаз". У державній службі статистики з'ясували - ці непримітні регіональні організації віднедавна стали надприбутковими.
Зараз всі субсидії, які в країні встановлені, вони встановлені за такими схемами, що існує величезна можливість для зловживань.
Валерій Пекар
Співзасновник громадянської платформи "Нова Країна"
Облгази - це приватні підприємства, якими керують холдінги, чиї акції в основному належать офшорним компаніям.
Схема нарахування субсидій та їх перевірка, настільки важкі та заплутані, що поки в цьому будуть розбиратися українські політики та чиновники, реальні гроші осідатимуть в кишенях олігархів через офшорні компанії.

Про всі зібрані факти махінацій повідомлено міністерства фінансів та печерське управління соціального захисту населення.

© 2016 Усі права захищено
stopcor.org | FB | VK | media@stopcor.org
Made on
Tilda