Спалені автівки, побиття і погрози: як у Марганці намагаються перешкодити викриттю корупційних схем та оборудок

15.01.2019 10:57

Журналіста Володимира Садикова та його колег з осередку марганецького осередку ГО "Стоп Корупції" знають далеко за межами Дніпропетровської області. Його фото облетіли сторінки соціальних мереж, а сам Володимир довго оговтувався у лікарні після зухвалого побиття.

«Володимир Садиков увійшов до так званого списку Гандзюк. І він в цьому списку, що дійсно оці всі проблемні питання не вирішуються, і є… остерігаємся за життя і таке інше», - розповідає представник регіонального осередка ГО «Стоп Корупції» м. Марганець Сергій Хникін, - «Але завдяки тому, що ми не самі, є підтримка людей… То руки не опускаємо і продовжуємо боротись. Правда переможе!».

А от пану Хникіну – спалили автівку. Як і його колезі – Роману. До речі, неймовірно, але працюючи у місцевому водоканалі, Хникін постійно викриває корупційні схеми та оборудки власного керівництва.

«Погрози звільнення з боку керівництва, тому що я займаюсь цими розслідуваннями і намагаюсь всіляко перешкоджати їхній корупційній діяльності – це постійно. На мене намагаються якісь незрозумілі перевірки направляти... Але я завжди кажу – якщо за душею немає ніякого криміналу, то людям відкрито і чесно дивитись в очі, і немає проблем в тому, щоб відстоювати», - зазначає активіст.

Попри нелегкі умови роботи, Марганецький осередок виявляє такі зухвалі та гучні історії, що дивуються навіть у столиці.

Одна з найяскравіших справ у Марганці в цьому році – це розслідування «СтопКору» стосовно придбання житла за державні кошти для дітей-сиріт. Було придбано будинки, на які, за даними правозахисників, підроблено документи в порушення Постанови Кабміну, згідно житлових та інших площ, і завищено ціну майже вдвічі. З цього приводу проходить досудове розслідування, наразі проводяться експертизи, і ця справа інтенсивно розслідується. Тому сподіваємся, що скоро вона дійде певного логічного завершення.

«СтопКор» слідкуватиме за цим процесом. Подробиці найбільш резонансних розслідувань «Стоп Корупції» на місцях – у матеріалі Наталії Мальцевої:

Коментарі