«Союздрук» чи «Міністерство правди»: цензура та фальсифікація сюжету

Минулого тижня командою «Стоп Корупції» було оприлюднено розслідування ситуації навколо демонтажу кіосків преси. Згодом на офіційній Фейсбук-сторінці «Союздруку» з'явився сюжет під брендом «СтопКору», але з цілком протилежним змістом. Як саме «Союздрук» маніпулює глядацькою свідомістю та використовує в своїх цілях відзняте «СтопКором» відео – дізнавались наші журналісти.

Зверніть увагу на правий кут екрану у «підробці» – так, так, це логотип «Стоп Корупції». До речі, як підтверджує юрист Владислав Соловйов, таке використання без відома «СтопКору» є протизаконним.

При цьому у фейковому відео хронометраж помітно зсунувся: зникла інформація про рейд кіосками, виявлену у них торгівлю цигарками та відсутність дозвільної документації, тобто умільці від «Союздруку» підчистили незручні для них моменти.

Але далі більше: після 5-ої хвилини відео, яке на сторінці «Союздруку» розповсюджується буцімто від «СтопКору», починається взагалі якийсь сюрреалізм. Зокрема, «вирізано цензурою» цілі фрагменти реального відео із роз’ясненнями експерта, чому ж на продаж супутніх товарів потрібні різні КВЕДи, а також моменти, на яких зафіксовано факти невидачі квитанцій і чеків при здійсненні покупок у кіосках «Союздруку».

Дивіться більше про це у відео:

Коментарі