Соціологи з’ясували, чого не хоче більшість українців

Більшість українців охарактеризували сьогоднішню ситуацію в країні як напружену і зізналися, що не підтримують ідеї організації чергового Майдану.

Це стало відомо в ході проведення соціологічного дослідження національного рівня відразу 4 компаніями, а саме, Центром SOCIS, Київським міжнародним інститутом соціології, групою "Рейтинг" і Центром Разумкова, передає "Діалог.UA".

Результати дослідження показали, що 68,2 відсотка опитаних охарактеризували сьогоднішню ситуацію в країні як напружену. Ба більше, 21,9 відсотка визнали її вибухонебезпечною і лише 6,2 відсотка впевнені, що вона стабільна.

За твердженням авторів дослідження, в країні відзначається тренд, що виражається у виборі громадянами мирних і не радикальних форм протесту. Наприклад, 58,9 відсотка респондентів відзначили, що готові брати участь у виборах; ще 26,7 відсотка – підписувати петиції та звернення.

Велика частина опитаних, а саме 59,9 відсотка зараз не стали б підтримувати новий Майдан. Про готовність особистої участі заявили всього 9,2 відсотка. Озброюватися для цього готові лише 2,9 відсотка респондентів.

Дослідження проводилося в період 28 жовтня - 14 листопада. Вибірка становить 20 000 опитаних по всій Україні, за винятком АР Крим і тимчасово непідконтрольних територій Донбасу.

Коментарі