Сміттєвий колапс – у Львові закрили перевантажувальну станцію, Київщина по вуха у смітті

З 1 вересня рішенням міської влади закрито перевантажувальну станцію по вул. Північній у Львові – повідомляє UA: Львів. Таке рішення було прийнято через те, що на станції, яка розташована неподалік від Львівського аеропорту, через величезну кількість сміття збиралися птахи та заважали безпеці польотів. Проте на питання куди будуть звозити сміття для перевантаження, яке раніше завозили на цю станцію, відповіді наразі немає.

Зазначимо, що ситуація з утилізацією сміття залишається критичною не тільки на Львівщині – так, командою "СтопКору" тільки протягом серпня на Київщині було виявлено 3 нелегальних сміттєзвалища.

На початку серпня активісти "Стоп корупції" знайшли нову локацію з викидами будівельного сміття у селі Гаврилівка на Київщині. Стихійне сміттєзвалище розміщене за 200 метрів від житлових будинків і простягається по лісосмузі на 150 метрів уздовж.

Друга знахідка чекала активістів між селами Демидів та Синяк Київської області. Після серії звернень жителів сусідніх сіл тут було викрито місце незаконного захоронення побутових відходів.

Третя, найнебезпечніша, розташована у місті Вишгороді – і тут, окрім побутового сміття, було знайдено звалище ламп денного освітлення з небезпечною ртуттю всередині. Вони звалені на горі, але постійно обсипаються в яр, де тече річка, і вода з цієї річки потрапляє до кранів ледь не половини жителів нашої країни.

Ситуація з утилізацією відходів також жахлива – з 37 заводів з перероблення утилю ДП «Укрветсанзавод» по всій країні сьогодні працює лише 8. Якщо підприємства остаточно зупинять свою роботу, усі відходи сільгоспвиробництва опиняться на полях і в ґрунтах, а на Україну неминуче чекатиме техногенна та екологічна катастрофа. Причини та наслідки такого жахливого стану надважливого для країни підприємства журналісти "СтопКору" досліджували у матеріалі:

Розпад ДП «Укрветсанзавод» – чому головний переробник утилю в країні загниває і банкрутіє

Коментарі