Слідчий та прокурор в суді на Житомирщині накивали п’ятами від “СтопКору”

Андрушівський районний суд відмовив прокуратурі та слідчому у доступі до документів елеватора, на якому зберігається врожай ПСП "Троянівське". Раніше, 2 тижні тому, це саме клопотання не задовольнив інший суд – Бердичівський районний. Утім слідчий та прокуратура звернулись тепер до Андрушівського районного суду з тим самим проханням.

Про це розповідають активісти "Стоп корупції", які приїхали до Житомирщини підтримати обурених пайовиків. Власники паїв побоюються, що через численні спроби арешту техніки та врожаю підприємство буде не в змозі вчасно сплатити оренду платню за паї.

"Доступ до документів на врожай, що зберігається на елеваторі, дасть змогу арештувати і вилучити документи. А, отже, аграрії не зможуть продати зібраний врожай. Як результат – селяни можуть не отримати кошти за оренду паїв", – пояснюють юристи.

"Агропідприємство передало судді вже винесене іншим судом рішення по цьому клопотанню. Суддя раптом вирішила зробити засідання закритим, задовольнивши усне клопотання слідчого та прокуратури, – розповідає правозахисник Ігор Бондарчук. – Аргумент для закритого засідання – таємниця, що охороняється законом".

"Засідання тривало 1 хвилину. Потім суддя пішла в нарадчу кімнату", – розповідають активісти з місця подій.

"Поки суддя була в нарадчій кімнаті, журналісти вирішили задали кілька запитань прокурору. Реакція у нього була дуже яскрава. Прокурор, замість відповідей, швиденько схопив власні речі та втік з суду. Стопкорівці з камерою бігли за ним ще сотню метрів, – повідомляє правозахисник Влад Соловйов. – Реакція слідчого на питання "СтопКору" була та сама. Отже, через прохання пояснити позицію, прокуратура та слідчий спішно залишили залу суду, не чекаючи рішення щодо свого клопотання".

Зрештою, суддя відмовила у доступі до документів щодо врожаю, що зберігається на елеваторі.

Нагадаємо, на ПСП "Троянівське" на Житомирщині було реалізовано кілька рейдерських атак з підробкою документів, несанкціонованим втручанням до ЄДР та зупиненням техніки. Команда "СтопКору" продовжує стежити за ситуацією навколо рейдерських нападів та збору врожаю кукурудзи на Житомирщині.

Коментарі