Скверу ім. М.Шаповала бути – Київська прокуратура ініціювала розірвання угоди на забудову

Київська прокуратура виступила на захист скверу імені загиблого Героя України Максима Шаповала – про це повідомляє прес-служба відомства. Також у повідомленні йдеться про те, що Київською місцевою прокуратурою №9 до господарського суду столиці заявлено позов про розірвання договору оренди та повернення у користування киян земельної ділянки на проспекті Повітрофлотському у Солом'янському районі м. Києва.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році, однак станом на сьогодні будівельні роботи навіть не розпочаті, що є підставою для дострокового розірвання договору оренди та припинення права користування землею цим товариством.

Крім цього, враховуючи те, що на вказаній земельній ділянці мешканцями району ініційовано облаштування скверу імені загиблого Героя України Максима Шаповала, з метою збереження рекреаційної функції цієї ділянки Київською місцевою прокуратурою №9 заявлено позов про дострокове розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки у користування киян.

Нагадаємо, раніше «СтопКор» та місцеві мешканці звертались з цим питанням до київської влади. Мер столиці Віталій Кличко підтримав ініціативу та дав розпорядження секретарю вирішити питання з облаштуванням скверу імені героя-розвідника Максима Шаповала.

Додамо, ТОВ «Аргумент-ВВ» планувало звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка. Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу названого на честь загиблого розвідника повідомив координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала.
Керівника спецпідрозділу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за «моторол» або російський слід.

Командир спецпідрозділу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня 2017 року о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Коментарі