Скандальна суддя Господарського суду Києва Сівакова відхрестилась перед “СтопКором” від порушень в роботі

Суддя Господарського суду Києва Вікторія Сівакова відмовилась підписувати акт про порушення в роботі. Служителька Феміди мотивувала це тим, що за законом вона не зобов’язана підписувати такі документи. Деталі із зали суду повідомляють активісти «Стоп корупції».

Після закінчення засідання ми підійшли до судді Вікторії Сівакової та запитали, чи знає вона, на якій підставі ВККСУ зробила перерву у вирішенні питання про її переатестацію. Надали акт порушення, який вона відмовилась підписувати нібито через те, що жоден закон не зобов’язує її підписувати такі акти», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Додамо, що за даними «СтопКору» суддя Господарського суду Києва фігурувала у низці резонансних справ, а в травні цього року за позовом народного депутата прокуратура Київської області відкрила кримінальне провадження за Ч.1 ст. 375 Кримінального кодексу України щодо судді за фактом вчинення можливого правопорушення.

Суддя Сівакова звинувачується в ухваленні рішення, яким вона в 2016 році визнала правові вимоги фірми братів Сегалів на майно фабрики з переробки сої у Новій Каховці.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незабаром це рішення Сівакової розглядатиме Господарська палата Верховного суду України, зокрема суддя Лілія Катеринчук.

Суддя Вікторія Сівакова відмовила у позові прокуратурі Києва, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки площею 4,5659 га на вулиці Електриків, 23-б, укладений між Київською міською радою та публічним акціонерним товариством «Київський річковий порт» і зобов’язати ПАТ «Київський річковий порт» повернути Київській міській раді земельну ділянку. Прокуратура зазначала, що вказана земельна ділянка використовується не за призначенням, зазначеним у договорі оренди, а для будівництва житлових будинків.

Чоловік судді, згідно з даними її декларації за 2016 рік, має у власності 35 недобудованих квартир у м. Мукачево. Також він задекларував 2,5 млн грн доходу. У 2014 році родина судді отримала грошовий подарунок у розмірі 720 тис. грн.

На посаду судді Вікторію Сівакову обрали у 1999 році, а з 2004 вона займає її безстроково.

Коментарі