Скандал у столичному Охматдиті: з лікарні масово звільняється персонал

28.08.2018 12:05

З лікарні почали масово звільнятись лікарі. Батьки хворих дітей забили тривогу, адже важливі операції немає кому проводити.

Новину передає "Преса України".

За даними ТСН, з національної лікарні Охматдит, що у Києві, почали масово звільнятися лікарі. А саме ті, які працювали у відділенні трансплантації кісткового мозку. Причина цього – звинувачення у корупції проти вже екс-очільниці центру дитячої онкогематології Світлани Донської та екс-завідувача відділення трансплантації кісткового мозку Олега Рижака.

"Ми команда. Немає команди – немає трансплантації", – прокоментувала подію одна з лікарів.

Тим часом керівництво лікарні заявило, що Донська та Рижак "системно порушували трудову дисципліну", що було виявлено в ході перевірок. Йдеться про "грошові подяки лікарям", а також псування препаратів на півмільйона доларів. Крім того зазначається, що на 2 млн гривень закуповувалися комплекти для сепарації крові. Однак використати їх неможливо, адже обладнання у лікарні несправне.

Тим не менш, офіційних обвинувачень звільненим лікарям не висунуто. У МОЗ зазначили, що відповідне розслідування розпочала Нацполіція. Крім того, прокуратура Києва працює над двома кримінальними справами стосовно Охматдиту.

За даними ЗМІ, відділення трансплантації кісткового мозку єдине, де дітям робили пересадку від частково сумісних рідних донорів. У зв'язку з ситуацією, що склалась, цю процедуру можуть припинити проводити. В результаті батьки хворих діток забили тривогу.

У МОЗ заявили, що частину роботи візьмуть інші українські лабораторії. Тим часом на офіційній сторінці Охматдиту з'явилось оголошення, у якому зазначено, що заклад прийме на роботу дитячих лікарів-гематологів, педіатрів, лікарів-лаборантів, біологів за спеціальністю "клінічна лабораторна діагностика", трансфузіологів та медсестер.

Коментарі