Сільський реєстратор з Житомирщини допоміг вкрасти офісний центр у Києві

09.08.2018 10:59

«Будь-яка країна захищає іноземні інвестиції для розвитку економіки. Але зараз у мене великі сумніви в інвестиційній привабливості України, адже реєстратор, який розташований в сільраді Житомирської області, по-чорному змінює власника в компанії з іноземним інвестором. Тому про які інвестиції йдеться, якщо за один день реєстратор, якого неможливо контролювати, може перереєструвати законного власника на якихось бандитів і махінаторів» – повідомив Ігор Чопенко на прес-конференції, що відбулась 26 липня 2018 року в УНІАН.

Зазначимо, йдеться про компанію «Кріденс», яку очолював пан Чопенко. Вона придбала офісні приміщення в Печерському районі Києва, але у зв'язку з рейдерством навіть не змогла повернути вкладені інвестиції. Два поверхи приміщення загальною площею 4 152 кв. м за адресою вул. Коновальця, 36 у місті Києві (БЦ «Хвиля») були придбані компанією ще на етапі будівництва.

Після здачі бізнес-центру в експлуатацію «Кріденс» відремонтував свої площі та набрав орендарів. І найпершим стало дипломатичне посольство Держави Ізраїль. Здавалося б, вклали гроші – і можна починати повертати інвестиції. Але ні – в один момент керівництво компанії дізнається, що зі складу засновників «викинули» іноземного інвестора Tarliger Limited, змінили підписантів й розпоряджатися майном та отримувати прибуток, не вклавши ні копійки, планують якісь невідомі особи.

Так, новий «керівник» Орленко С.О. вже навіть намагався «вступити у права» та потрапити до офісів, що належать ТОВ «Кріденс». Представникам ЗМІ пан Орленко повідомив, що працює «на замовлення клієнтів», але прізвища своїх замовників називати відмовився. Утім, як і надати підтверджуючи документи.

Зазначимо, нахабне відверте рейдерство відбувається у самому серці європейської столиці – тож виникає питання, як це взагалі стало можливим? Пропонуємо пряму мову колишнього директора Ігоря Чопенка.

«Нам відомо, що були підроблені певні документи, які нібито свідчать про якісь зобов'язання перед іноземними компаніями української компанії ТОВ «Кріденс», 100% права власності якої належить іноземному інвестору, кіпрської компанії «Тарлігер Лімітед».

Рейдери сфальсифікували ці документи. І на підставі цих підробок (підкреслю, що нам достеменно невідомо, ким і як вони були засвідчені, але ми точно знаємо, що це було за кордоном) український державний реєстратор 4-5 липня, не пересвідчившись в тому, чи дійсно було волевиявлення справжнього і єдиного іноземного інвестора «Тарлігер Лімітед», провів ці реєстраційні дії. Дізнались ми про це абсолютно випадково тільки 9-го липня. Ми могли б сьогодні навіть і не знати, якби на певному етапі рейдери не допустили помилку» – розповідає Ігор Чопенко.

«За відомою нам інформацією, можемо сказати наступне: протизаконним способом була створена, тобто сфальсифікована, довіреність на невідому нікому особу від нібито уповноваженої особи, іноземного інвестора компанії «Тарлігер Лімітед». Була створена, знову таки у протизаконний спосіб, філія іноземної компанії-інвестора «Тарлігер» в Ізраїлі. Потім невідома особа була призначена директором цієї філії. І вже ця особа підписувала ті документи, які в майбутньому стали підставою для проведення тих реєстраційних дій, про які ми говорили» – продовжує юрист ТОВ «Кріденс» Андрій Попко.

При усьому цьому, у компанії, яку ошукали, є документальні підтвердження, що уповноваженою особою, а саме директором іноземного інвестора «Тарлігер Лімітед», не видавалось ніяких доручень та довіреностей. З 10 липня подано близько десяти скарг та заяв щодо рейдерського захоплення - до ГПУ, НПУ та між іншим і до Посольств Ізраїлю та республіки Кіпр. Миттєва реакція надійшла від офісу бізнес-омбудсмена в Україні Альгірдаса Шемете. Також відбулось вже 2 засідання Комісії по розгляду скарг на дії державних реєстраторів при Мін’юсті України, проте остаточного рішення наразі немає.

До того ж, юристам вдалось з’ясувати, що за реєстратором – нагадаємо, це Осипович Ігор Віталійович, державний реєстратор Київської філії КП «Новозаводський» Мартинівської сільради Пулинського району Житомирської області – тягнеться «хвіст», який може свідчити про належність його до рейдерського угрупування. І ще – жодного відношення до Києва ця житомирська контора не має – ба більше, знайти її взагалі неможливо.

Згідно з чинним законодавством, реєстратор, після проведенні змін, мав повідомити попереднього власника і директора та закрити попередню справу – цього він не зробив, також документи у справу постійно докладаються. До того ж документи, на підставі яких держреєстратором була проведена перереєстрація зі старого власника на нового, повинні знаходитись в державній адміністрації того району, де зареєстровано компанію – у даному випадку це Голосіївський район міста Києва. Станом на сьогодні – а це вже більше як місяць по тому, як у реєстр будо внесено зміни –  ніяких паперів в РДА Голосіївського району немає.

Й ця проблема набагато серйозніша, ніж може здатися –  такого реєстратора, невідомо де зареєстрованого, який ні за що не відповідає, у разі доведення його провини можуть відключити максимум на три місяці. А далі він може знову продовжити робити ось такі протиправні дії. І це проблема не тільки бізнесу – це проблема національної безпеки України. Бо жоден інвестор, як український, так й іноземний, ніколи не погодиться вкласти хоча б одну гривню або один євро в економіку, в якій не захищене право власності.

Отже, «СтопКор» й надалі буде спостерігати за ходом справи.

Коментарі