Сільські царьки Київщини: журналісти викрили корупційну діяльність очільника Володарського району

Володарщина – дотаційний сільськогосподарський регіон, який вкрай потребує інвестицій і нових робочих місць. Утім інвестиціям сюди вхід зачинено. Бо так вирішив… "володар" Володарщини…

Про корупційні схеми керівника регіону у новому сюжеті "СтопКору" розповіла журналістка Наталя Полинкова.

Володарка – один зі звичайних райцентрів на Київщині. 120-ть кілометрів від Києва. В районі понад три десятки сіл, населення стрімко скорочується, бо роботи немає. Та протягом останнього року місцеві мешканці не можуть зрозуміти, куди район прямує… Ось один із прикладів. Найбільше тутешнє підприємство – "Городище-Пустоварівський цукровий завод".

Іноземні інвестори запропонували звести на території заводу біогазову станцію, утім на шляху інвестицій стала... районна влада.

Ось як наразі виглядає місце, де мали б побудувати об'єкт альтернативної енергетики  – поросле бур'яном поле.

Біогазова станція мала б вирішити питання утилізації відходів виробництва заводу, дати нові робочі місця і забезпечити тепловою енергією не тільки підприємство, а й частково населення села.

Для регресивного регіону ця інвестиція – як ковток повітря. ЄБРР виділяє 11 млн євро. Та майже рік завод отримує  формальні відписки від голови районної адміністрації.

- Голова РДА не хоче інвестицій. З серпня минулого року ми звертались до нього з листами. Але щоразу нові відмови – то крапка не там стоїть, то кома не там. Можливо, через те, що не запропонували людині гроші – інвестиції великі, – зазначає директор пустоварівського цукрового заводу Микола Моренко. 

І це – не єдиний інвестиційний проект, заморожений на кілька місяців через незговірливість голови РДА. В селі Антонівка голландські гроші на новітню свиноферму чекали розчерку пера чиновника півроку. Та й у школі ремонт розпочали з суттєвим запізненням, зауважують журналісти "СтопКору".

- Ми попросили на ремонт – півроку чекали. Ремонт аж в грудні робили, – розповідає директор Володарської ЗОШ № 1.

Про всі ці факти місцеві депутати добре знають. Саме тому на одному із засідань визнали роботу адміністрації щодо залучення інвестицій незадовільною.

Команда "СтопКору" вирішує розібратись, хто гальмує розвиток району. Та ось що дивно: щойно активісти приїхали до району – голова терміново йде відпочивати!

Із самим очільником наживо журналісти змогли зустрітися аж із третьої спроби. Керівник району Сергій Табалюк, до речі, екс-прокурор, якого, щоправда, звільнили з прокуратури. Вже рік керує Володарським районом.

Місцеві мешканці згадують, як тодішній губернатор Київщини пообіцяв – за 20 днів новий голова РДА має представити перспективний план розвитку району. Утім план чекають і досі.

А громадську Раду при райадміністрації пан Табалюк взагалі усунув від справ. Таким чином він позбувся громадського контролю за своєю роботою.

Та далі – більше. Обласна адміністрація провела перевірку роботи керівництва району. Ось – результати ревізії, надані на запит "Стоп корупції" – у діях пана голови району знайшли порушення земельного законодавства. З'ясувалося, що на прохання сільських голів Табалюк змінив статус землі, яку область хотіла віддати учасникам АТО, з "пасовищ" на "рекреаційні". А цього, на думку правоохоронців, достатньо, щоб відкрити кримінальне провадження. 

За місяць знову прямуємо до Володарки.

Виявляється, очільника знову немає на робочому місці. У січні голова району, теж без погодження з обладміністрації, відгуляв тижневі канікули! Отже, чиновник за рік роботи відпочив вже 1,5 місяці!

Зрештою, нам вдалося з'ясувати, де мешкає Сергій Табалюк. Тут же, у Володарці, ось в цій офісній будівлі, де є навіть сауна з басейном. Притулок керманичу району надав місцевий бізнесмен, колишній працівник державного управління справами та дуже впливова особа в районі – Геннадій Лапіцький.

Майже 9-та ранку. Журналісти зустріли Сергія Табалюка, коли той спокійно прямував до автівки.

На шаленій швидкості голова РДА тікає від журналістів на робоче місце. Утім і там йому не сховатись від "Стоп корупції". На порятунок Табалюк кличе підлеглих. Команда "СтопКору" допитує голову РДА на очах повного складу адміністрації.

Чиновник не визнає претензій до своєї роботи ані з боку громадськості, ані від обласної адміністрації, яка проводила перевірку.

А це – декларація про доходи держслужбовця. Табалюк разом з дружиною – співвласники садового товариства.  Майже все життя він працював прокурором. І на прокурорську зарплатню – трохи більше ніж 10 тисяч грн – зміг купити елітну квартиру в столиці, дві автівки – для себе і дружини. Дружина декларує коштовності та хутра на 4 тисячі доларів, а мама прокурора, яка мешкає в провінції, дивним чином купила велику  квартиру в центрі Києва і  гараж. Та чиновник вважає доходи приватною справою.

Маленькі районні царьки почуваються безкарними на державних посадах, що дає підґрунтя для корупції на місцях. "Стоп корупції" готує документи до контролюючих інстанцій з фактами свавілля голови Володарської РДА. А Київська обласна державна адміністрація направила до Адміністрації Президента представлення на його звільнення з посади.

Інші новини

Коментарі