Штати радять Україні не ігнорувати думку країн-сусідів щодо мовного питання

У Держдепі США заявили, що українська влада мусить дослуховуватись до думки ряду країн, які розкритикували реформу освіти в Україні. Так, стало відомо, на чий бік стали Штати.

Новину передає "Преса України".

Заступник держсекретаря США Джон Салліван виступив у Дипломатичній академії України. В ході своєї промови він згадав про проблемний закон про освіти в Україні. Американський представник наголосив, що українській державі, яка стурбувала мовними нововведеннями своїх сусідів, варто рахуватися з їхньою думкою.

"Я знаю, що закон про освіту викликав певну стурбованість серед сусідів України, зокрема вимоги щодо мови. Ми підтримуємо реформу у галузі освіти в Україні, і зокрема, ми підтримуємо реформу належної мовної підготовки", – розповів Салліван.

За його словами, реформи не мають утискати прав громадян в Україні, які розмовляють не лише українською мовою.

"Наша порада полягає у тому, щоби Україна співпрацювала зі своїми сусідами у втіленні цієї освітньої реформи", – заявив він.

Нагадаємо, закон про освіту викликав негативну реакцію збоку Угорщини, Росії та інших країн. Перша зауважила, що наміром проводити навчальний процес у школах виключно українською мовою є ударом для нацменшин, які її можуть не знати.

Тим часом в Україні заявили, що компромісів у цьому питанні не буде. Єдине, на що погодилась українська сторона – поступово переводити нацменшини на навчання українською.

Коментарі