Шпигунка, викрадачка, кілер: пристрасті довкола розслідування “СтопКору” про махінатора Аблязова

Шпигунка, викрадачка та кілерка. Це не про героїнь нового блокбастера, а про журналістку «СтопКору» Лілію Ткачук, яка розслідує справу казахстанського опозиціонера та махінатора Мухтара Аблязова, який вивів з БТА банк понад шість мільйонів доларів. Своїми діями Аблязов завдав Україні збитків на 300 мільйонів гривень. Кілька місяців наша колега збирає усі факти, а також намагається поспілкуватись з усіма фігурантами справи, головною дійовою особою Аблязовим, його родиною та очільницею фундації «Відкритий Діалог», а за сумісництвом коханкою афериста – Людмилою Козловською.

За бажання розібратись у ситуації та дати право висловитись усім сторонам на Лілію Ткачук почалося цькування у соцмережі, на її адресу посипались звинувачення у міжнародному шпигунстві та навіть виконанні вбивств на замовлення. Про все детально розслідувачка написала у своєму Фейсбуці.

Зазвичай я на такі речі не реагую, але, тут є вийняток.Так, я займаюсь розслідуванням щодо Казахстанського опозиціонера...

Posted by Ліля Ткачук on Teisipäev, 21. august 2018

«А зараз по поличках:
Звинувачення №1 – ви шпигун, працюєте зі спецслужбами Казахстану, Росії та України. Відповідаю: так, звісно, Назарбаєв та Порошенко приїжджали до мене і просили зайнятись цією темою.

Звинувачення №2 – ви хочете нас викрасти і стежите за нами довгий час. Відповідаю: так, звичайно, я ще кілер, який працює під прикриттям журналіста.

Звинувачення №3 – ви прикидаєтесь журналістом. Відповідаю: звичайно, редакційне завдання і прес-карта – якраз ті речі, які говорять про псевдожурналістику.

А зараз серйозно. Справа Мухтара Аблязова відома всьому світу. Слухалась у судах Англії, Казахстану, Литви, Польщі, Франції та багатьох інших країнах.

Провадження відкриті по всьому світу ще з 2009 року, за цей час змінились президенти, генеральні прокурори, тому говорити про політичні мотиви – безглуздо.

Лобіює Мухтара Аблязова у Європі Фундація «Відкритий Діалог», президентом якої є українка Людмила Козловська. З нею ми спілкувались в Брюсселі. Теж були аналогічні звинувачення. Зараз Людмилу депортували з Європи в Україну через непрозоре фінансування її організації. За неофіційними даними вона є коханкою Мухтара Аблязова.

Родина Мухтара Аблязова живе по всій Європі, і щоб почути думку кожного (оскільки офіційно вони не відповідають), ми намагаємось зустрітись з кожним з родичів, я вважаю, що це і є об’єктивність та баланс думок.

Ми готуємо цікаве розслідування про життя Мухтара Аблязова. Дочекайтесь», – зазначила наша колега на своїй сторінці у соцмережі.

У коментарях вже з’явились дописи від самого Аблязова та членів його родини.

Коментарі