«А то шкварчала ваша папіроска»: торгівля тютюном під ширмою «Союздруку»

Керівництво «Союздруку» б’є на сполох: вже кілька тижнів триває демонтаж кіосків. Проте в управлінні контролю за благоустроєм заспокоюють – демонтуються лише ті споруди, в яких відсутня дозвільна документація. Аби зрозуміти, що ж так не так з документацією розповсюджувача, команда «СтопКору» влаштувала рейд кіосками Союздруку.

Як виявилось, здебільшого на прилавках МАФів замість газет та журналів – цигарки. А це аж ніяк не відповідає заяві керівництва «Союздруку»! Зокрема, офіційна позиція агентства наступна: «Нехтуючи економічною вигодою, але сповідуючи високі принципи суспільної моралі та підтримуючи державну програму по зниженню тютюнової й алкогольної залежності серед населення, колектив компанії свого часу свідомо відмовився від продажу сигарет».

То хто ж бреше? Олексій Бабанський, заступник директора агентства «Союздрук», запевняє: частину кіосків здали в оренду, там змінили функціональне призначення, й орендарі можуть торгувати будь-чим: хоч пресою, хоч тютюном. Саме тому, окрім цигарок, на поличках кіосків суто преси можна побачити напої, іграшки, засоби для поповнення рахунку тощо. «Є супутні товари, це зручно киянам», - пояснює пан Бабанський і скаржиться на дії столичної влади: «Все направлене на знищення, немає діалогу».

Начальник управління контролю за благоустроєм м. Києва Тарас Панчій звинувачення у заангажованості відкидає: «Що стосується Союздруку, зараз вони ведуть активну інформаційну політику, нібито місто прижимає продаж друкованих ЗМІ і впливає на свободу слова. Насправді це не так».

А тепер уважно перечитаємо, що ж відноситься до видів діяльності агентства «Союздрук»:
- роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах;
- оптова торгівля іншими товарами господарського призначення;
- роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах.

Тож розберемося, що таке КВЕД і на що він впливає. Перш за все КВЕД – це Класифікація видів економічної діяльності. Саме за допомогою цього важеля можна визначити, хто яку торгівлю має право здійснювати. А ось хто правий в цій ситуації, місто чи «Союздрук», журналісти «СтопКору» вирішили поцікавитись в незалежного юриста.

«КВЕДи мають бути на кожну продукцію окремо. Основний КВЕД може бути «друкована продукція», а якщо є окремі товари, напої, води, шоколад та інші продукти харчування, то це має бути інший КВЕД», - роз’яснює Руслана Стець, експерт з оподаткування та адвокат.

Про ці та інші нюанси конфлікту між «Союздруком» і столичною владою дізнавайтесь з сюжету:

Коментарі