Школярів України вчитимуть визначати пропагандистський контент у Мережі

Півсотні українських шкіл пройдуть експериментальний курс медіаграмотності. Школярів вчитимуть визначати пропагандистські новини. Таку програму запропонували у посольствах США та Великої Британії.

Новину передає "Преса України".

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила, що українських школярів необхідно навчати медійної грамотності. За її словами, діти повинні розрізняти, який контент в Інтернеті має пропагандистський характер, а який – ні.

Так, у 50 українських середніх навчальних закладах проведуть курс медіаграмотності "Вивчай та розрізняй". Його в результаті запровадять у всіх інших школах.

"Ми предметно займаємося реформою шкільної освіти. Україна опинилася в центрі багатьох викликів. Навіть в умовах мирного життя ми спостерігаємо ситуацію, коли на наших дітей виливається море інформації. Діти зараз не ходять за знаннями до школи, вони можуть отримати їх з величезної кількості електронних джерел і ми не можемо захистити їх від, наприклад, неправдивої інформації", – розповіла міністр.

Гриневич також розповіла, що впровадити новий курс у школах України допомогли посольства Великої Британії та США. Саме вони профінансували програму. Тим часом посол Великої Британії Джудіт Гоф додала, що проти України ведуться інформаційні атаки, тому захист від таких атак дітей – є пріоритетним.

"Інформація воєнізується, тобто перетворюється на зброю і використовується для того, щоб дезорієнтувати та розколоти громади. Україна стала однією з перших мішеней сучасної інформаційної війни, яку Росія розв'язала з блискавичною швидкістю, зокрема за допомогою соцмереж", – підсумувала вона.

Коментарі