Шахраї намагалися ошукати черкаський військкомат на 1 млн. грн

Відсутністю обліку добровольців користуються шахраї, які намагаються здерти з держави кошти.

Хаос в обліку добровольців, котрі воювали на Сході з початку російської агресії, призвів до появи великої кількості шахраїв, які намагаються отримати з держави грошову допомогу, повідомляє видання "Про Все".

Про особливості протидії шахраям розповіли на сьогоднішній прес-конференції обласний військовий комісар Євген Курбет та заступник комісара Олег Захаренко.

За словами військового комісара, людина на емоціях їде на війну добровольцем, але при цьому не думає, як далі здійснюватиметься облік, де отримувати рідним соціальні гарантії і допомогу у випадку поранення або загибелі. Відсутністю обліку користуються шахраї, які намагаються здерти з держави кошти. Дійшло до того, що до військкомату приходять з довіреностями на отримання одноразової виплати.

За словами заступника військового комісара підполковника Олега Захаренка, одноразова грошова допомога у випадку поранення або загибелі досить суттєва. Так, в залежності від складності поранення, його наслідків, які встановлює МСЕК, грошова допомога складає від 150 до 300 тис. грн. У випадку загибелі сім'я військовослужбовця отримує трохи більше - 600 тис. грн. допомоги.

Після вивчення відповідних матеріалів, військкомат відмовив у виплаті грошової допомоги на суму понад один мільйон гривень у п'яти випадках. Відкликано посвідчення учасників бойових дій у 30 осіб. Всі наявні матеріали передані до відповідних правоохоронних органів.

Для встановлення фактів перебування в зоні бойових дій при військкоматі створена спеціальна комісія. Вона приймає до розгляду документи для подальшого надання статусу УБД. Крім того, цей статус можна отримати через суд, якщо є нотаріально завірені свідчення свідків, що вже мають такий статус.

Коментарі