Сфабриковані звільнення: як в медуніверситеті імені Богомольця “зачищали” кадри

Звільнили ректора Катерину Амосову, першого заступника, керівника юридичного відділу та кількох викладачів. Такі наслідки кадрової війни у Національному університету імені Богомольця. Процес триває уже чотири місяці. Усі звільнення були сфабриковані. Про це журналістам "СтопКору" розповів звільнений перший заступник Ярослав Цехмістер.

"Членів трудового колективу звільняли з посад заднім числом за підписом в.о. ректора Юрія Кучіна.

Останній апелює: нібито Катерину Амосову поновили на посаді 8 січня поточного року, але лише на один день. У зв’язку з тим, що трудовий колектив на роботу не з’явився, усіх звільнили.

У тому, що відбувається навколо навчального закладу, та у принципах зачистки кадрів колектив вишу вбачає прямий тиск очільниці МОЗу Уляни Супрун, яка хоче поставити власних маріонеток на вакантні посади", – розповіла журналістка "СтопКору".

Нагадаємо, у вересні 2018 року Катерина Амосова через суд поновилася на посаді ректора медуніверситету Богомольця.

Про це повідомили в університеті, оприлюднивши текст судового рішення. Згідно з рішенням суду, Міністерство охорони здоров’я також має відшкодувати Амосовій моральну шкоду в обсязі однієї тисячі гривень. У МОЗ назвали рішення Печерського суду "сумнівним та незаконним" та пообіцяли оскаржити його в апеляційному порядку.

Нагадаємо, у лютому 2018 МОЗ усунув Катерину Амосову з посади ректора Національного медичного університету Богомольця через нібито зрив іспиту для майбутніх стоматологів.

У квітні відомство розпорядилося звільнити Амосову після того, як комісія МОЗ визнала роботу ректора у 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати з нею контракт. Амосова назвала рішення МОЗ зведенням особистих рахунків керівництва відомства з медустановою.

Контракт з Амосовою на посаді ректора НМУ було підписано у 2014 році, він мав тривати сім років.

Коментарі