СБУ перекрила схему розкрадання бюджетних коштів на луганщині

Співробітники Служби безпеки України блокували схему розбазарювання бюджетних коштів виділених на будівництво та капітальний ремонт об’єктів транспортної та соціальної інфраструктури регіону.

Відповідальні за цю сферу діяльності підприємства та установи уклали угоди на виконання робіт з низкою комерційних структур. Після того як державні кошти надійшли, комерсанти створили кілька підконтрольних фіктивних підприємств. На їхні рахунки вони переводили гроші, отримані начебто за постачання будматеріалів та інші послуги. Далі кошти переводили у готівку та привласнювали.

Співробітники спецслужби спочатку затримали кур’єра, який перевозив для комерсантів понад півмільйона гривень. Під час проведення обшуків в офісах фірм, житлі та в автомобілях фігурантів справи правоохоронці вилучили готівку на суму майже мільйон гривень, картки-ключі доступу до системи "клієнт-банк" інших підприємств, бухгалтерську документацію тощо.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 209 Кримінального кодексу України. На вилучені кошти наклали арешт.

Тривають оперативно-слідчі для встановлення розміру збитків нанесених державі цією оборудкою та перевіряються інші угоди підприємців, реалізація яких могла заподіяти шкоди держбюджету.

Коментарі