СБУ передала CNN докази непричетності України до ракетних пусків КНДР

Телеканал CNN опублікував відео, яке відображає затримання двох північнокорейських громадян українськими спецслужбами. Вони намагалися добути секретні документи, що мають відношення до ракетних розробок України.

Новину повідомляє "Преса України".

Двох північнокорейських дипломатів було заарештовано співробітниками Служби безпеки України (СБУ) в липні 2011 року в одному з гаражів Дніпропетровська на гарячому - під час фотографування документів з грифом "секретно". Через рік кожен з них був засуджений до восьми років позбавлення волі.

Відеоролик, матеріали для якого були надані телеканалу спецслужбами України, триває менше півтори хвилини та супроводжується музикою. На записі видно, як троє чоловіків заходять в приміщення і двоє з них починають фотографувати документи. Через деякий час в гараж вриваються контррозвідники, які затримують шпигунів. На оперативній зйомці крупним планом показані "секретні" документи, що опинилися сфабрикованою компіляцією, і північнокорейські паспорти затриманих.

Журналістам CNN вдалося зустрітися із засудженими громадянами КНДР, що містяться у в'язниці Житомира. Один з них заперечує свою провину, інший визнав її лише частково. Термін їх тюремного ув'язнення закінчується в вересні 2018 року. Україна відповіла відмовою на пропозицію КНДР екстрадувати засуджених на батьківщину.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася дослідження американських експертів, які передбачають, що КНДР могла отримати двигуни українського виробництва для своїх балістичних ракет. Українська влада і профільні відомства спростували цю інформацію, заявивши, що на заводах України таких двигунів не виготовляють.

Коментарі