САП повернула справу хабарника Василишина до Прокуратури Києва

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повернула до Прокуратури Києва кримінальне провадження проти заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина.

У відомстві Назара Холодницького вважають, що передання справи може створити передумови для її програшу у суді, повідомляє прес-служба САП.

"Ми знову бачимо, як неуповноважені законом органи гучно рапортують про затримання на хабарі топ-чиновника, вочевидь порушуючи підслідність, а потім нишком намагаються передати справу до САП для її завершення. Але наша позиція чітка: саме прокуратура м. Києва повинна довести розпочате нею провадження до логічного завершення - судового вироку", - сказав глава САП Назар Холодницький.

У відомстві зазначили, що з самого початку цю справу мало розслідувати Національне антикорупційне бюро під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, однак нею зайнялися інші органи. Зокрема, Василишина затримали під час отримання хабара 8 липня працівники прокуратури та СБУ.

В антикорупційній прокуратурі нагадали, що одразу після затримання виступили з заявою про те, що усі провадження з підслідності НАБУ та САП, які розслідують інші правоохоронні органи, порушуючи закон, можуть бути програні в суді.
У відомстві також зауважили, що докази були зібрані прокуратурою м. Києва усупереч ч. 5 ст. 36 КПК, згідно з якою забороняється доручати досудове розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України відсторонив Романа Василишина від виконання повноважень заступника міністра.

8 липня Дніпровський райсуд Києва арештував і призначив заставу в 2 млн. 85 тис. грн підозрюваному в отриманні хабаря заступника міністра охорони здоров'я Роману Василишину, якого затримали в ніч на 8 липня під час отриманнях хабара.

Суд відсторонив Василишина від посади на два місяці.

Коментарі