Самосудне правосуддя: «плутанина» у справі Софієнко може коштувати державі 23 мільйони

09.04.2019 14:55

Невловима пані Леся, агрорейдерка, поплічниця екс-міністра Присяжнюка –все це про одну жінку, скандально відому пані Софієнко, яка стала героїнею серії розслідувань «СтопКору». Та найцікавіше, що від правосуддя її рятують… самі ж служителі Феміди! Докладніше про це – у сюжеті Альони Середи.

Оскарження щодо призначення ДФС перевірки в апеляційному суді розглядали у грудні. І його задовольнили. Але важливий нюанс: рішення суддя Тамара Юденко ухвалила майже потай, за зачиненими дверима.

«В межах кримінального провадження проводяться певні дії слідчим органом. От слідчий податкової, він проводить певні дії, але якщо йому треба провести, я знаю, так, обшук, може прослуховування, то відповідно він повинен мати дозвіл від слідчого судді. Таким же самим чином він пішов до слідчого судді і узяв дозвіл на проведення позапланової перевірки. Слідчий суддя дозволив помилково», - прокоментувала своє рішення сам пані суддя.

Але є ще одна вкрай важлива деталь: до зали засідань судовий розпорядник не запросив адвоката боржниці, а прокурора й взагалі не поставили до відома про проведення судового засідання.

«Справи не буде… кароче, там плутанина вийшла і получилося, шо один представник відійшов, я запитувався, хто по справі, я сказав суддям, шо нікого немає і вони розглянули справу», - саме так пояснив свої дії судовий розпорядник Апеляційного суду м. Києва Андрій Тітов (стиль мовлення оригіналу збережено).

Плутанина? Та через цю плутанину держава втратила двадцять три мільйони, які могли б стати чудовим доповненням до пенсій чи новим обладнанням для лікарень.

Коментарі