Самосуд судді у справі Софієнко: служителька Феміди “забула” запросити ГПУ на слухання

"Забула" запросити представника ГПУ на слухання справи скандально відомої рейдерки та боржниці Лесі Софієнко. Суддя Апеляційного суду Києва Юденко не повідомила відомство про час та дату розгляду. Про це стало відомо журналістам "СтопКору" у відповідь на запит.

"Повідомляємо, що прокурору в цьому кримінальному провадженні не було відомо про час та дату розгляду апеляційним судом м. Києва скарги Л. Софієнко на рішення Шевченківського районного суду м. Києва, яким дано дозвіл на проведення позапланової перевірки дотримання останньою вимог податкового та іншого законодавства.

В іншій частині запитувана інформація стосується даних досудового розслідування. Тому роз’яснюємо, що ст. 222 КПК України передбачено недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування.

Крім того, ч. 2 ст. 387 КК України (в редакції від 07.12.2017) передбачено кримінальну відповідальність за розголошення даних досудового розслідування, вчинене суддею, прокурором, слідчим та працівником оперативно-розшукового органу незалежно від того, чи брала ця особа безпосередню участь в оперативно-розшуковій діяльності, досудовому розслідуванні", – зазначили у відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2018 року суд за зачиненими дверима скасував рішення про перевірку злісної неплатниці.
Софієнко заборгувала державі двадцять три мільйони гривень.

Суддя Юденко без запрошення сторін винесла рішення на користь невловимої боржниці та скасувала рішення про перевірку неплатниці, а це означає, що податки жінка не сплатить.

На рахунку поплічниці режиму Януковича незаконно загарбана земля на столичних Осокорках, рейдерські схеми, несплата податків в особливо великих розмірах та ухиляння від дотримання закону.

Нагадаємо, більш як три роки Софієнко переховувалась від Державної фіскальної служби, та "СтопКор" зміг її знайти. Справа агрорейдерки кочувала між Києвом, в якому фактично проживає жінка та Львовом, в якому офіційно зареєстрована.

Та все ж зусиллями ГО "Стоп Корупції" справу передали до Київської ДФС, яка подала її до Шевченківського суду міста Києва. Проте боржниці вдалося оскаржити рішення суду і в підсумку відтягнути перевірку та виплату боргу.

Коментарі